Promocja tomiku poezji Anny Kazimiery Cegiełki "Poczytajmy razem"

2017-11-07 13:15:36 (ost. akt: 2017-11-07 13:08:37)

Autor zdjęcia: archiuwm

Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zapraszają na promocję tomiku poezji Anny Kazimiery Cegiełki "Poczytajmy razem". Promocja odbędzie się 8 listopada o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Wolności 64 A. Wstęp wolny. Spotkanie poprowadzi Bogumiła Stachowiak.
Anna Kazimiera Cegiełka urodziła się 21.02.1940 r. w miejscowości Mydlita w okolicach Słupska (jej rodzina została przez Niemców przesiedlona, daleko od Działdowszczyzny).

Pisze od lat dziewięćdziesiątych. To poezja dla młodszych i starszych, ale i wspomnienia dla siebie. W swojej poezji zachęca do spotkań międzypokoleniowych. Między słowami trochę rysuje i maluje. Od 2017 roku należy do Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa.

Utwory dla dzieci pokazują świat, pomagają go poznać. Wiersze dla dorosłych są pełne tęsknoty, mówią o dorastaniu, przemijaniu, o marzeniach i ich spełnianiu. Zawierają optymistyczny przekaz:
„śmiej się
niech twojego śmiechu
cały świat posłucha
cieszę się
że się śmiejesz”


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5