Uzdowo na 5 - biegi przełajowe [zdjęcia, film]

2017-10-02 13:37:27 (ost. akt: 2017-10-02 13:30:10)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Ponad sto sześćdziesiąt osób wzięło udział w tegorocznej edycji biegów przełajowych Uzdowo na 5. W kategorii open walczono o nagrody pieniężne.

Biegi rozpoczęły się od kategorii dzieci i młodzieży. Pobiegło 88 dziewcząt i chłopców. Natomiast w kategorii open, gdzie walczono już o nagrody finansowe udział wzięło 73 biegaczek i biegaczy. Biegi odbyły się na terenie przyległym Szkoły Podstawowej w Uzdowie.
Zawody zorganizował Urząd Gminy Działdowo, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Działdowie oraz Firma Standrew z Uzdowa.
— Po raz trzeci zorganizowaliśmy biegi przełajowe Uzdowo na 5. Są to biegi otwarte dla dorosłych na dystansie 5 km oraz dla dzieci i młodzieży z gminy Działdowo na dystansach od 400 do 1000 metrów. Po raz pierwszy sam również zdecydowałem się pobiec. Chciałem zobaczyć jak się biegnie na naszej oraz siebie sprawdzić — powiedział współorganizator imprezy Piotr Stańczak.

Dla najlepszych nagrody
W kategorii open wśród pań tryumfowała Katarzyna Rutkowska z Białegostoku, a wśród panów Krzysztof Żebrowski z Makowa Mazowieckiego. Przyznano także statuetki dla najstarszego zawodnika, którym był Leon Chojnacki z Działdowa, najlepszej zawodniczki z gminy Działdowo Moniki Kacznowskiej (Kisiny) i zawodnika z gminy Działdowo Błażeja Żarczyńskiego (Uzdowo).
Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, statuetki, nagrody rzeczowe, a wszyscy medale. W kategorii open za pierwsze miejsce panie i panowie otrzymali od sponsora państwa Anny i Piotra Stańczaków z Uzdowa (firma Standrew) nagrodę w wysokości za 1. miejsce - 500 zł, za 2. miejsce - 300 zł, 3. miejsce - 200 zł. Nagrody wręczyli Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Zieliński oraz sponsorzy Anna i Piotr Stańczak i Jarosław Gawenda Prezes Banku Spółdzielczego w Działdowie.

Podziękowania
— Dziękujemy sponsorom za pomoc: Bankowi Spółdzielczemu w Działdowie z siedzibą w Lidzbark, Filmie Elektri i Gminie Działdowo, Dyrektorowi SP w Uzdowie Jackowi Szczepanikowi oraz widzom i zawodnikom — powiedział współorganizator, sponsor Piotr Stańczak.Karol Wrombel

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5