„Poezja pod Orzechem”. Nowy pomysł na lokalne talenty [zdjęcia]

2017-08-31 20:50:00 (ost. akt: 2017-08-31 12:02:27)

Autor zdjęcia: Jadwiga Smółka

Urszula Rucińska, właścicielka posesji oraz Anna Niesiobędzka – organizatorki spotkania, zaprosiły gości na kameralne popołudnie z poezją pod hasłem „Poezja pod Orzechem”, który jest atrybutem tego miejsca.
— Gości przywitała reprezentująca organizatora spotkania Anna Niesiobędzka. Przedstawiła osoby występujące oraz opowiedziała, jak narodził się pomysł na takie spotkanie. W skrócie, idea polegała na przeświadczeniu, że talent wokalny Iwony Korzeniewskiej mógłby wybrzmieć szerzej i wzbogacić przekaz zawarty w wierszach jednej z lokalnych poetek — mówi poetka Renata Buczyńska.Najpierw zatem poznały się wiersze Renaty Buczyńskiej z wrażliwością muzyczną Iwony Korzeniewskiej, a dopiero potem, kiedy powstała muzyka do tych słów, panie poznały się osobiście.

W efekcie finalnym wiersze zostały przedstawione zaproszonym gościom zarówno w formie autoprezentacji, jak też przybrały formę poezji śpiewanej.

Podczas spotkania wystąpiła Renata Buczyńska, działdowska poetka, która prezentowała wiersze własne oraz Małgorzaty Hilar oraz Iwona Korzeniewska, która do kilku utworów poetki napisała muzykę i jednocześnie grając na gitarze zaśpiewała je publiczności. Ponadto goście usłyszeli też w jej wykonaniu „Modlitwę” Bułata Okudżawy oraz „Na świecie ciągle jeszcze jest tyle bólu i łez” Ani Stach.

Poetka natomiast przedstawiła publiczności swoje wiersze z tomików „Skrzydeł nie porzucaj”, „ Alergia na paPierze” i „Wiersze emocjonalne” z Potrfela Literackiego oraz niepublikowane. Po spotkaniu można było zabrać do domu jeden z tomików autorki. Poetka należy do Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa, którego członkowie m. in. zostali zaproszeni na to kameralne spotkanie.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Orzech - smutny wierszokleta #2318248 | 94.254.*.* 31 sie 2017 23:31

    Czego to jeszcze ludzie nie wymyślą?

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5