GazetaOlsztynska.pl
26 lipca 2025, Sobota
imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
  • 24°C
    Olsztyn

Unia Europejska
GazetaOlsztynska.pl
    • Artykuły
GazetaOlsztynska.pl
  • Artykuły
Dodaj: Artykuł Ogłoszenie
PODZIEL SIĘ

Znikające skrzydło, czyli innowacyjne bramy chowane

2010-05-13 14:13:08
Polska firma wprowadziła unikatowe na skalę światową rozwiązanie, jakim są bramy chowane. To nowoczesna alternatywa dla istniejących rozwiązań, a także gwarancja komfortu i bezpieczeństwa użytkowania.

Warto przeczytać

  • Pancerniacy z jednostek w Morągu i Braniewie szkolą się...
  • IMGW alarmuje. Nad Warmią i Mazurami zagrzmi
  • UKSW z rekordowym zainteresowaniem kandydatów. Które kierunki...
Bramy chowane, zwane również bramami tonącymi, to innowacyjny pomysł krajowej firmy. Znane dotychczas rozwiązania to bramy ogrodzeniowe skrzydłowe i przesuwne. W obu przypadkach istnieje konieczność zapewnienia dodatkowego miejsca na obracające się lub przesuwające skrzydło bramy. A to sprawia, że możliwości ich lokalizacji są ograniczone.

Gdzie się chowa nasza brama?
W przypadku nowego rozwiązania nie trzeba planować dodatkowej przestrzeni do otwierania bramy, ponieważ jej przęsło chowa się w podłożu. Dzięki temu konstrukcję można umieścić nawet na wąskiej działce lub bezpośrednio przy granicy posesji.
— To doskonałe rozwiązanie dla osób, które ze względu na nietypowe usytuowanie działki, miały problem w doborze odpowiedniej bramy ogrodzeniowej — zauważa Jerzy Skrzypek, właściciel firmy produkującej bramy chowane.
Skrzydło takiej bramy „zanurza się“ w podłoże za sprawą specjalnego systemu rolek, umiejscowionych wzdłuż dwóch pionowych słupów. Wewnątrz słupów znajdują się siłowniki hydrauliczne, które powodują pionowy ruch przęsła bramy. Siłowniki zasilane są olejem odpornym na działanie nawet bardzo niskich temperatur, dzięki czemu cały mechanizm działa bez zarzutu przez cały rok, bez względu na pogodę.

Zapewnia komfort i bezpieczeństwo
Brama została zaprojektowana tak, aby zapewnić jej użytkownikom pełen komfort i bezpieczeństwo podczas eksploatacji. Sterowanie pilotem umożliwia łatwą i szybką obsługę, także z pewnej odległości. Już w sześć sekund brama chowa się w podłoże, umożliwiając wjazd na teren posesji.
Pomysłodawcy tego rozwiązania pomyśleli o bezpieczeństwie przyszłych użytkowników konstrukcji, wyposażając ją w specjalne czujniki nacisku, dzięki którym brama zatrzyma się, jeśli wyczuje na sobie opór. To szczególnie ważne w przypadku rodzin z małymi dziećmi, dla których klasyczne rozwiązania mogą być niebezpieczne. Użytkownik bramy chowanej nie ma potrzeby też sprawdzać, czy na jej drodze nie stoi jakiś obiekt. Nie musi również obawiać się zarysowania samochodu.
— Naszą bramę poddaliśmy licznym testom bezpieczeństwa, sprawdziliśmy też jej działanie w różnych warunkach atmosferycznych — dodaje Jerzy Skrzypek. — Wszystko po to, by zaoferować urządzenie całkowicie bezpieczne, które będzie służyło przez lata.

Rafał Śliwiak

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
brama bramy chowane dom posesja
PODZIEL SIĘ

Komentarze (0)

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B

Galindia Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.
Galindia Spółka z o.o. uzyskała Subwencję Finansową - podmiotem udzielającym wsparcie był PFR.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD