Wybuch butli z gazem mógł być przyczyną pożaru domu w Gardynach. Gmina pomoże starszemu rodzeństwu

2020-06-22 13:53:52 (ost. akt: 2020-06-22 19:22:37)
Drewniane budynki w Gardynach zostały całkowicie zniszczone przez pożar

Drewniane budynki w Gardynach zostały całkowicie zniszczone przez pożar

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Całkowicie spłonął drewniany dom w Gardynach (gm. Dąbrówno), w którym zamieszkiwało rodzeństwo starszych ludzi. Mieszkańców z domu wyprowadził świadek zdarzenia. Władze gminy Dąbrówno już szukają lokali zastępczych na pobyt tymczasowy i zapowiadają pomoc dla pogorzelców.
Gospodarstwo w miejscowości Gardyny położonej w gminie Dąbrówno zamieszkiwało rodzeństwo - mężczyzna 94 lata i kobieta 90 lat. Budynki mieszkalny i gospodarczy były drewniane.

Nieznane są przyczyny pojawienia się ognia w nieruchomości zamieszkiwanej przez staruszków. Jednak kłęby dymu zauważył jeden ze świadków zdarzenia, który pomógł starszym osobom opuścić ich mieszkanie. Wtedy zauważył, że jedna z butli gazowych była w ogniu. Zatem prawdopodobną przyczyną wybuchu, który był słyszalny w całej wsi było rozszczelnienie się butli.

Najważniejsze, że dwojgu staruszków nic się nie stało. Natomiast na posesji całkowicie spaliły się budynek mieszkalny i gospodarczy. Na miejscu pojawiło się osiem zastępów strażackich z Ostródy, gminy Dąbrówno oraz Nidzicy.

Do Gardyn natychmiast przyjechał wójt gminy Dąbrówno, który zadeklarował pomoc dla rodzeństwu, które wskutek pożaru straciło dobytek swojego życia.

- To bardzo mili i lubiani w okolicy mieszkańcy naszej gminy, jesteśmy w trakcie poszukiwania lokalu zastępczego dla nich, a na razie zamieszkają u jednego z członków rodziny - powiedział Piotr Zwaliński, wójt gminy Dąbrówno. - Mogą liczyć na naszą pomoc, zorganizujemy na ich rzecz zbiórkę i zrobimy wszystko żeby jak najszybciej mogli wrócić do swojego wcześniejszego miejsca zamieszkania.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5