Działkowcy z Braniewa z grantem marszałka?

2023-03-30 17:24:58(ost. akt: 2023-03-31 16:00:07)
Działkowcy z Braniewa mogą liczyć na finansowe wsparcie od samorządu województwa

Działkowcy z Braniewa mogą liczyć na finansowe wsparcie od samorządu województwa

Autor zdjęcia: Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczył 300 tysięcy złotych na trzecią edycję konkursu „Granty Marszałka Województwa dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych”. Czy braniewscy działkowcy mogą liczyć na wsparcie?
Termin składania wniosków o granty mija 31 marca, a o udzielenie pomocy finansowej mogły ubiegać się gminy z całego województwa. Inicjatywa ma na celu poprawę infrastruktury technicznej i rekreacyjnej Rodzinnych Ogrodów Działkowych prowadzonych przez Stowarzyszenia Ogrodowe oraz szerzenie działań związanych z zaspokajaniem socjalnych, wypoczynkowych i rekreacyjnych potrzeb społeczeństwa na Warmii i Mazurach.
Jeżeli chodzi o szczegóły przyznawania wsparcia, maksymalna wysokość pomocy finansowej na dane zadanie nie może przekroczyć kwoty 25 tysięcy złotych, a udział dotacji nie może być wyższy niż połowa kosztów kwalifikowanych w realizacji zadania przez samorząd. Udział własny gminy i Stowarzyszenia Ogrodowego prowadzącego ROD w realizacji zadania powinien wynosić ogółem co najmniej 50 proc. kosztów kwalifikowalnych zadania (przy zachowaniu co najmniej 10 proc. wkładu własnego gminy) i musi być określony we wniosku o udzielenie pomocy finansowej.

Burmistrz w porozumieniu z działkowcami


W środę burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki zawarł porozumienie z przedstawicielami Polskiego Związku Działkowców - Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi "Polder" i "Marianówka".
— To wyraz zrozumienia potrzeb działkowców, a także niezbity dowód wyjątkowo sprawnego działania braniewskiego samorządu. Dlaczego? W poniedziałek gościłem działkowców, którzy zakomunikowali mi szansę na pozyskanie cennych środków z samorządu województwa. We wtorek przewodniczący Rady Miejskiej w Braniewie, pan Dariusz Frąckiewicz, zwołał sesję nadzwyczajną. W środę odbyła się sesja, w trakcie której radni podjęli uchwałę, dzięki której w budżecie miejskim zabezpieczone zostały środki potrzebne do złożenia wniosku — informował w środę Tomasz Sielicki i zapowiadał złożenie wniosku we wspomnianym konkursie.
— Moi drodzy, liczę, że nasze wspólne starania zaowocują uzyskaniem wsparcia finansowego od samorządu województwa, a następnie sprawną realizacją zadań istotnych z perspektywy społeczności ROD — przekazuje burmistrz Braniewa.

Fot. Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5