Tomasz Sielicki i Karol Motyka o przyszłości [VIDEO]

2023-01-09 14:41:45(ost. akt: 2023-01-09 14:52:06)
Jestem z natury optymistą, wierzę, że rok 2023 będzie trudny, ale jednocześnie dobry dla Braniewa — mówił Tomasz Sielicki podczas VI Kongresu Przyszłości

Jestem z natury optymistą, wierzę, że rok 2023 będzie trudny, ale jednocześnie dobry dla Braniewa — mówił Tomasz Sielicki podczas VI Kongresu Przyszłości

Autor zdjęcia: Redakcja

Jestem pod wrażeniem — takimi słowami VI Kongres Przyszłości podsumował starosta braniewski Karol Motyka. Podczas wyjątkowego spotkania, które miało miejsce w listopadzie 2022 w Olsztynie, naszym rozmówcą był też burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki.
Nie tak dawno, bo 24 listopada 2022 roku, w Centrum Konferencyjno Szkoleniowym w Olsztynie odbywało się wyjątkowe wydarzenie — VI Kongres Przyszłości, będący idealną przestrzenią dla ciekawych rozmów, ważnych pytań i odważnych odpowiedzi.

Wśród niezwykle ciekawych gości nie brakowało reprezentantów powiatu braniewskiego.

— Jestem pod wrażeniem, zwłaszcza jeżeli chodzi o docenienie naszych przedsiębiorców z terenu województwa warmińsko-mazurskiego — to oni są przecież naszą siłą napędową — po pierwsze dają pracę, a to bardzo ważne — mówił o VI Kongresie Przyszłości starosta braniewski Karol Motyka.

Jaki — zdaniem pana starosty — był dla powiatu braniewskiego miniony rok 2022? Karol Motyka wspomniał w naszej rozmowie, że wysoki poziom bezrobocia, z którym mierzy się powiat braniewski, spada. — Ludzie znajdują pracę i jest coraz więcej propozycji zatrudnienia, co bardzo cieszy — przyznał.
Dodał też, że ważnym zadaniem samorządu były i są inwestycje — m.in. te dotyczące dróg — zadania z nimi związane są na bieżąco planowane i realizowane.

— Mam nadzieję, że wkrótce nasze tereny zainteresują nie tylko firmy związane z załadunkiem i przeładunkiem węgla, ale też przedsiębiorców z innych branż — przyznał Karol Motyka.Swoimi wrażeniami podczas VI Kongresu Przyszłości podzielił się z nami również burmistrz Braniewa.
— To duże wydarzenie dla naszego województwa, ale z roku na rok widzę, że przybywa gości spoza naszego regionu. Kongres więc coraz śmielej zatacza kręgi ogólnopolskie, z czego należy się cieszyć i gratulować — powiedział Tomasz Sielicki.

Jaki był rok 2022 dla Braniewa?
— Bardzo intensywny tak jak ostatnie lata. Z jednej strony pandemia, ale też trudności gospodarcze wynikające z wojny toczącej się na terenie Ukrainy, ogromny wzrost kosztów, z którymi się na co dzień borykamy i planowane inwestycje, których realizacji nie możemy zatrzymać, bo mogłoby to powodować utratę dofinansowania — mówił burmistrz.
— Borykamy się z codziennymi problemami, ale po to jesteśmy, by je rozwiązywać i sprawiać, by mieszkańcom żyło się i funkcjonowało lepiej — zaznaczał Tomasz Sielicki.

Pan burmistrz nie zapomniał wspomnieć o planach i marzeniach związanych z odbudową braniewskiego ratusza.
— Nasz ratusz jest dobrym połączeniem historii z teraźniejszością. W roku 2022 rozpoczęły się prace archeologiczne związane z jego odbudową. Fundamenty ratusza zostały już właściwie odkryte. Trwające prace prowadzone przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu mają wskazać, w jakiej kondycji są te fundamenty i w jakim kierunku możemy dalej rozwijać nasze koncepcje, prace i pomysły związane z odbudową ratusza — informował burmistrz Braniewa.
I podkreślał: — Mieszkańcy bardzo się cieszą z odbudowy ratusza, bo to właśnie ratusz stanowi serce miasta, więc mam nadzieję, że uda nam się to serce Braniewa przywrócić.

Jaki będzie dla Braniewa 2023 rok?
— Jestem z natury optymistą, wierzę, że rok 2023 będzie trudny, ale jednocześnie dobry dla Braniewa. Wiary tej dodaje mi przede wszystkim zespół moich współpracowników, który bardzo wspiera mnie w mojej działalności, nie poddaje się i mobilizuje do realizacji kolejnych przedsięwzięć — odpowiedział Tomasz Sielicki.2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5