Rowerowy Rajd Mikołajkowy w Braniewie [ZDJĘCIA]

2022-12-06 11:23:52(ost. akt: 2022-12-06 11:35:46)

Autor zdjęcia: Braniewski Klub Sportowy "Szybki Struś"

To był naprawdę pracowity dzień dla Mikołajek i Mikołajów biorących udział w niedzielnym rajdzie rowerowym, którego organizatorem był Braniewski Klub Sportowy „Szybki Struś”. Nikt jednak nie narzekał ani na zmęczenie, ani na pogodę, a wszystko za sprawą uśmiechów najmłodszych mieszkańców, które pojawiły się na ich twarzach za sprawą tej niezwykłej inicjatywy.
Już po raz trzeci odbył się Rowerowy Rajd Mikołajkowy — w niedzielę 4 grudnia miłośnicy rowerowych przejażdżek pokonali 30 kilometrów, by rozdać dzieciom paczki. Trasa Rajdu Mikołajów startowała w Braniewie, a dalej wiozła miejscowościami: Rogity, Dąbrowa, Gronówko, Lipowina, Maciejewo, Bobrowiec z powrotem do Braniewa.

— Na trasie dla Mikołajów były przygotowane ogniska, ciepła herbata i słodkości — przekazuje Braniewski Klub Sportowy „Szybki Struś” i dziękuje wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji wydarzenia i pomogli w jego organizacji.

— Dziękujemy wszystkim za wielkie serca, pomoc w realizacji Rajdu i paczek dla dzieci, oraz za udział w Rajdzie. Do zobaczenia już niebawem podczas kolejnego rajdu — jeszcze w tym miesiącu — zapowiada „Szybki Struś”.

Z prezesem Stowarzyszenia Sławomirem Wądołowskim spotkał się wójt gminy Braniewo Jakub Bornus.

— Ta świąteczna inicjatywa bardzo miło przyjęła się wśród mieszkańców naszej gminy. Bardzo się cieszę, że prezes Stowarzyszenia pan Sławomir Wądołowski tak czynnie organizuje różnego rodzaju rajdy, które mają na celu propagowanie sportu, przy okazji powodując uśmiech na twarzach naszych dzieci — podkreśla Jakub Bornus.

Wójt gminy Braniewo omówił ze Sławomirem Wądołowskim dotychczasowe działania oraz porozmawiał z prezesem Stowarzyszenia o kolejnych wydarzeniach, które mają odbyć się na terenie gminy.

— Życzę powodzenia w tworzeniu kolejnych sportowych inicjatyw, a także dużo zdrowia i siły na kolejne kilometry — przekazuje Jakub Bornus.

Fotorelację z III Rajdu Mikołajów znajdziecie w najbliższy piątek w IKAT Gazecie Braniewskiej.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5