Co, gdzie, kiedy w Braniewie i powiecie. Wydarzenia i kalendarz imprez

2022-10-07 10:21:40(ost. akt: 2023-07-03 23:23:06)

Autor zdjęcia: Pixabay

Co robić w weekend w Braniewie? Jakie atrakcje ma do zaoferowania Braniewo w najbliższych dniach? Poniżej przegląd imprez i najciekawszych wydarzeń w Braniewie i powiecie braniewskim.
CO: Rozpoczęcie prac archeologicznych w Braniewie
GDZIE: Teren byłego ratusza, ul. Gdańska
KIEDY: 7 października o 16

Obrazek w tresci

Burmistrz Braniewa serdecznie zaprasza na uroczyste rozpoczęcie prac archeologicznych w Braniewie. W programie: podpisanie umowy z wykonawcą, symboliczne rozpoczęcie prac i wykład prof. dr. hab. Jana Salma, profesora Politechniki Łódzkiej, pt. "Archeologia a architektura. Refleksje z braniewskim ratuszem w tle", którego będzie można posłuchać w galerii Braniewskiego Centrum Kultury.

CO: Spotkanie autorskie z Agatą Półtorak
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: 7 października o 17

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Agatą Półtorak, które odbędzie się już w piątek 7 października o 17:00 w czytelni dla dorosłych MBP. Agata Półtorak to autorka książek, ilustratorka, tworzy rękodzieło, głównie obrazy z tkanin i zabawki szyte ręcznie. Prowadzi warsztaty kreatywne, zachęca do poszukiwań twórczych.

Obrazek w tresci

CO: Obchody Święta Brygady
GDZIE: Braniewo, ul. Sikorskiego 41
KIEDY: 7 października od 9 do 13

Świętuj z 9 brygadą! 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej zaprasza na wspólne obchody 28. urodzin jednostki. W tym roku świętujemy 07 października. Atrakcje: pokaz sprzętu wojskowego, pokazy dynamiczne pododdziałów brygady, stoiska promocyjne i rekrutacyjne.

Obrazek w tresci

CO: II Piknik Przyrodniczy Stacja - Edukacja
GDZIE: Ośrodek Narusa
KIEDY: 8 października od 8:30 do ostatniego gościa

Ośrodek Narusa mieszczący się przy ul. Elbląskiej 42 we Fromborku z okazji Międzynarodowego Dnia Patków Wędrownych oraz Międzynarodowego Dnia Astronomii zaprasza na II Piknik Przyrodniczy Stacja - Edukacja. W programie między innymi: punkt obrączkowania ptaków, skręcanie budek lęgowych, pirografia ornitologiczna, spacer ścieżką przyrodniczo-edukacyjną, warsztaty meteorytowe i pokazy nieba, kiermasz i degustacja lokalnych produktów ekologicznych, park linowy i talent show dla najmłodszych.
Obrazek w tresci


CO: Refleksologia od stóp do głów
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: 11 października o 17:00

Obrazek w tresci

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Zielona Biblioteka! Tematem spotkania będzie "Refleksologia od stóp do głów", o której opowie Jolanta Weręgowska-Łoś. Wydarzenie odbędzie się 11 października o godz. 17:00 w czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie.

CO: Spotkanie z Szymonem Kaźmierczakiem
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: 12 października o 10:00

Obrazek w tresci

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Szymonem Kaźmierczakiem, psychologiem z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Braniewie w ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Spotkanie odbędzie się 12 października o 10:00 w czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie.


CO: Nowości na dużym ekranie
GDZIE: Kino Baszta
KIEDY: do 30 października

Obrazek w tresci

Do 9 października na kinomaniaków w Baszcie czekają nowości: "Guliwer" i "Johnny". Od 13 do 16 października na dużym ekranie zobaczymy: "King: Mój przyjaciel lew", "Patrz, jak kręcą" i "Niewidzialna wojna". A w dniach 27-30 października: "Mia i ja. Film", polską komedię "Zołza" i horror "The Twin".CO: II Bal Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Braniewo
GDZIE: Żelazna Góra
KIEDY: 15 października

Wielkimi krokami zbliża się kolejne wydarzenie w naszej gminie! 15 października 2022 roku na świetlicy wiejskiej w Żelaznej Górze wszystkie koła będą miały okazję spotkać się ponownie na II Balu Kół Gospodyń Wiejskich! Szykujcie kreacje wieczorowe, informujcie swoich członków i zapiszcie ten dzień w Waszym kalendarzu! Będzie wyjątkowo! Niebawem więcej szczegółów!
Obrazek w tresci

CO: Peregrinus Warmiensis
GDZIE: Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
KIEDY: do grudnia

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zaprasza na nową wystawę czasową „Peregrinus Warmiensis. Sanktuaria, cudowne wizerunki i pielgrzymki na Warmii”, która będzie się mieścić w Gmachu Głównym Muzeum (Dawnym Pałacu Biskupim na Wzgórzu Katedralnym). Ekspozycja ma na celu przypomnienie niezwykłego fenomenu, jakim były warmińskie łosiery, ukazując je w odniesieniu do powszechnej idei pielgrzymowania i przynależnym jej rytom etiologicznym, rytuałom i gestom. Prezentowane będą dzieła sztuki wypożyczone z dziewiętnastu kościołów, pięciu muzeów i zbiorów prywatnych, które w większości nie były wcześniej eksponowane na innych wystawach. Wystawa będzie dostępna dla widzów do końca grudnia tego roku.
Obrazek w tresci

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5