Co, gdzie, kiedy w Braniewie i powiecie

2022-08-11 11:54:40(ost. akt: 2022-08-11 12:25:17)

Autor zdjęcia: UM Frombork

CO: Mega Art Wakacje z GCK Lelkowo
GDZIE: gmina Lelkowo
KIEDY: do 28 sierpnia

Harmonogram imprez:
08-12.08 - Warsztaty Kreacji Mody w Wyszkowie
13.08 - Piknik Rodzinny w Wyszkowie w stylu western
23-26.08 - Warsztaty Kreacji Mody w Lelkowie
27.08 - Piknik Rodzinny w Głębocku w stylu western
28.08 - Podsumowanie wakacji: pokaz mody, wystawa poplenerowa i taneczne show w GCK

Fot. GCK Lelkowo


CO: 55 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
GDZIE: Frombork
KIEDY: do 13 sierpnia

Wystąpią: 06.08.2022: Roman Perucki (organy), Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego; 13.08.2022: Castle Brass (kwintet instrumentów dętych).

CO: Wystawa pająków
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 2-15 sierpnia

Zapraszamy do Braniewskiego Centrum Kultury na niesamowitą wystawę żywych pająków i skorpionów. Ekspozycja będzie czynna od 2 do 15 sierpnia w godzinach 10-18. O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać niegroźnego ptasznika na ręce. Na wystawie zobaczycie ponad 35 żywych okazów. Wśród nich m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata, a także jednego z największych gatunków ptasznika czy zmieniające kolor skorpiony. Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki rzadko spotykane w życiu codziennym.

Fot. BCK


CO: Fromborski Jarmark Odpustowy
GDZIE: Frombork, Wzgórze Katedralne
KIEDY: 15 sierpnia

Zapraszamy w dniu 15 sierpnia do Fromborka na coroczną imprezę Fromborski Jarmark Odpustowy – Frombork 2022. Festyn odpustowy organizowany jest z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Fromborku. Zabawa odpustowa przy muzyce, gry i zabawy dla dzieci. To jedno z największych tego typu wydarzeń na Warmii. Na straganach można kupić słodycze, miody, starocie, regionalne rękodzieło oraz rzeczy codziennego użytku.

CO: Wystawa fotograficzna „Dzieło chwali swego Stwórcę”
GDZIE: Miejska Biblioteka w Pieniężnie
KIEDY: Do 19 sierpnia

Fot. materiały organizatora

Zapraszamy do Galerii na schodach na wystawę fotograficzną zatytułowaną „Dzieło chwali swego Stwórcę” o. Jacka Wojcieszki SVD.
Ojciec Jacek pasjonuje się fotografią od bardzo dawna. Zdjęcia ukazują jego wrażliwość i czułe oko na magiczny i fascynujący świat przyrody. Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji. Wystawę można podziwiać do 19 sierpnia 2022 w godzinach pracy biblioteki.


CO: Festiwal Nauki i Sztuki Copernicus Open
GDZIE: Frombork, Wozownia Sztuk
KIEDY: 18-21 sierpnia

W dniach 18-21 sierpnia 2022 roku odbędzie się II edycja Copernicus Open - Festiwalu Nauki i Sztuki. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia w tym czasie Fromborka i udziału w organizowanych w ramach festiwalu wydarzeniach.

CO: Festiwal Nauki i Sztuki Copernicus Open
GDZIE: Frombork, Wozownia Sztuk
KIEDY: 18-21 sierpnia

W dniach 18-21 sierpnia 2022 roku odbędzie się II edycja Copernicus Open - Festiwalu Nauki i Sztuki. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia w tym czasie Fromborka i udziału w organizowanych w ramach festiwalu wydarzeniach.

CO: Piknik militarny
GDZIE: Pieniężno
KIEDY: 20 sierpnia

Już 20 sierpnia w godzinach 10-14 w Pieniężnie odbędzie się piknik militarny z okazji Święta Wojska Polskiego. W programie m.in. koncert pieśni patriotycznych, stoiska promocyjne służb mundurowych, pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego i wojskowa grochówka.

Fot. materiały organizatorów


CO: Międzypokoleniowy Piknik Literacki
GDZIE: Braniewo, plac Ks. Prałata Tadeusza Brandysa
KIEDY: 22 sierpnia

Zapraszamy do udziału w Międzypokoleniowym Pikniku Literackim! 22 sierpnia w godz. 10:00-13:00 na placu Ks. Prałata Tadeusza Brandysa przygotowanych zostanie szereg atrakcji: gra miejska z nagrodami, spotkanie z bajką czytaną, zajęcia plastyczne (malowanie toreb oraz koszulek), edukacyjne, rozgrywki gier planszowych, a także porady dotyczące podniesienia kompetencji czytelniczych i korzystania z zasobów czytelniczych dostępnych w Internecie.
Piknik organizowany jest przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w partnerstwie z Braniewskim Centrum Kultury w ramach projektu pn. „Książka ma znaczenie - czyta każde pokolenie!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

CO: Peregrinus Warmiensis
GDZIE: Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
KIEDY: do grudnia

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zaprasza na nową wystawę czasową „Peregrinus Warmiensis. Sanktuaria, cudowne wizerunki i pielgrzymki na Warmii”, która będzie się mieścić w Gmachu Głównym Muzeum (Dawnym Pałacu Biskupim na Wzgórzu Katedralnym). Ekspozycja ma na celu przypomnienie niezwykłego fenomenu, jakim były warmińskie łosiery, ukazując je w odniesieniu do powszechnej idei pielgrzymowania i przynależnym jej rytom etiologicznym, rytuałom i gestom. Prezentowane będą dzieła sztuki wypożyczone z dziewiętnastu kościołów, pięciu muzeów i zbiorów prywatnych, które w większości nie były wcześniej eksponowane na innych wystawach. Wystawa będzie dostępna dla widzów do końca grudnia tego roku.

Fot. Muzeum Mikołaja Kopernika2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5