Braniewo: Kpt. Mieczysław Lisowski odchodzi na zasłużoną emeryturę

2022-07-01 09:51:57(ost. akt: 2022-07-01 09:56:21)
Druhowie pożegnali odchodzącego na emeryturę kpt. Mieczysława Lisowskiego

Druhowie pożegnali odchodzącego na emeryturę kpt. Mieczysława Lisowskiego

Autor zdjęcia: KP PSP w Braniewie

W ostatnim dniu czerwca na placu wewnętrznym Komendy Państwowej Straży Pożarnej miejsce miała wyjątkowa uroczystość — druhowie pożegnali kpt. Mieczysława Lisowskiego, który po wieloletniej nienagannej służbie przechodzi na zasłużoną emeryturę.
Na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odbyła się uroczysta zbiórka w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne kpt. Mieczysława Lisowskiego. Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Dowódca JRG PSP w Braniewie został zwolniony ze służby stałej z dniem 30 czerwca 2022 roku — przekazuje KP PSP w Braniewie.

W uroczystości uczestniczyli bliscy kpt. Mieczysława Lisowskiego, funkcjonariusze z komendy w Braniewie i dowódcy jednostek ratowniczo-gaśniczych z Elbląga. Nie mogło zabraknąć starosty braniewskiego Karola Motyki i burmistrza Braniewa Tomasza Sielickiego.

Odchodzący na emeryturę funkcjonariusz odebrał wiele serdecznych życzeń od gości, kolegów oraz otrzymał okolicznościowy upominek.

W trakcie apelu padło wiele ciepłych słów podziękowania skierowanych do przyszłego emeryta za zaangażowanie, nienaganną i wieloletnią służbę oraz poświęcenie w codziennej realizacji obowiązków służbowych. Ciepłe słowa oraz wzruszenie towarzyszyło uroczystości pożegnania Dowódcy JRG — informuje braniewska straż pożarna.

Na zakończenie — strażackim zwyczajem — świeżo upieczony emeryt został wrzucony przez swoich przyjaciół do zbiornika z zimną wodą.

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Braniewie życzą zdrowia, sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Dziękujemy za wspólne lata strażackiej służby, za znajomość, koleżeństwo i wsparcie — przekazują braniewscy strażacy.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5