Poszukiwany sześcioma listami gończymi zatrzymany przez braniewskich kryminalnych

2022-06-20 10:17:32(ost. akt: 2022-06-20 10:18:42)

Autor zdjęcia: Pixabay

Najbliższe trzy lata spędzi w więziennej celi pewien mieszkaniec powiatu braniewskiego, który od początku roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Za lekceważenie sądowych zakazów oraz posiadanie zabronionych substancji wymierzono mu karę w wymiarze ponad czterdziestu miesięcy pozbawienia wolności.
Codzienna policyjna służba ukierunkowana jest nie tylko na przeprowadzanie interwencji, ale również poszukiwanie i zatrzymywanie tych osób, które celem uniknięcia zasądzonej kary ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości.

Funkcjonariusze sprawdzają dokładnie wszystkie miejsca, w których mogą przebywać poszukiwani. Tak było i tym razem. W poniedziałek 13 czerwca kryminalni ustalili, że 21-latek powrócił w znajome strony. Przystąpili więc do działania i chwilę później zatrzymali mężczyznę.

Zgodnie z decyzją sądu, poszukiwany za popełnione przestępstwa, w tym m.in. za jazdę wbrew sądowym zakazom oraz przestępstwo narkotykowe powinien spędzić w więziennej celi najbliższe lata. Od stycznia wydano za 21-latkiem łącznie aż sześć listów gończych.

KPP Braniewo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5