Braniewo: Oficjalne otwarcie boiska sportowego przy SP6

2022-06-07 09:11:36(ost. akt: 2022-06-07 09:39:35)

Autor zdjęcia: UM Braniewo

Braniewo stawia na rozwój sportowej infrastruktury, czego niezbitym dowodem jest boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II, które oficjalnie zostało już oddane do użytku.
Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy końca remontu tego nowoczesnego, wielofunkcyjnego obiektu sportowego, dlatego dziś z taką radością celebrowaliśmy jego otwarcie — cieszy się Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa.

Koszt realizacji tego zadania to ponad 3,5 mln złotych, z czego aż 1,5 mln zł Braniewo pozyskało w formie dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku zakończono termomodernizację SP6, której łączna wartość przekroczyła aż 15 mln zł.

W uroczystości oficjalnego otwarcia boiska brali udział politycy lokalni: Gustaw Marek Brzezin- marszałek województwa warmińsko- mazurskiego oraz posłowie: Leonard Krasulski, Zbigniew Bablski i Robert Gontarz.

— Te dwie inwestycje kompleksowo zabezpieczają potrzeby edukacyjne i sportowe naszych uczniów. Za wsparcie i dofinansowanie inwestycji termomodernizacyjnych w naszym mieście dziękuję marszałkowi województwa warmińsko-mazurskiego — mówił burmistrz.

— Jestem przekonany, że oddany dziś do użytku obiekt spełni założone przez nas funkcje i zaspokoi oczekiwania. Jako byłemu uczniowi SP6 jest mi niezmiernie miło, że remont boiska sportowego przy tej szkole przestał być tylko odległym marzeniem, a stał się rzeczywistością! Z radością oddajemy go do dyspozycji — powiedział na zakończenie burmistrz Braniewa.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5