Braniewo: Nieuczciwa opiekunka okradała seniorów

2022-01-26 15:00:35(ost. akt: 2022-01-26 15:02:57)

Autor zdjęcia: pixabay

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi pewnej mieszkance powiatu braniewskiego, która okradła swoich podopiecznych. Z ustaleń kryminalnych wynika, że 45-latka, która opiekowała się seniorami, zabrała im 4 tys. zł. Kobieta przyznała się do winy, a teraz odpowie przed sądem.
Pod koniec zeszłego tygodnia oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o kradzieży. Zgłaszająca powiadomiła funkcjonariuszy, że w listopadzie minionego roku pewni seniorzy stracili 4 tys. zł za sprawą nieuczciwej opiekunki.

Tematem zajęli się kryminalni. Z ustaleń policjantów wynikało, że 45-latka w 2021 r. przez kilka miesięcy opiekowała się pokrzywdzonymi, pomagała im również w robieniu zakupów.

W listopadzie minionego roku kobieta zabrała większą sumę pieniędzy należącą do podopiecznych. Był to ostatni raz, kiedy starsze małżeństwo widziało swoje oszczędności.

Gdy informacja o kradzieży dotarła do bliskich pokrzywdzonych postanowili o fakcie powiadomić policjantów. We wtorek kryminalni doprowadzili podejrzaną do komendy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 45-latka usłyszała zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Za popełnione przestępstwo grozi jej teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Braniewo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5