W nich nadzieja na przyszłość

2017-12-21 12:00:00 (ost. akt: 2017-12-21 12:19:07)
Powiat braniewski\\\ 156 uczniów w całym województwie – w tym czworo z powiatu braniewskiego – otrzymało stypendia premiera. Ze stypendystami spotkał się starosta braniewski Leszek Dziąg, aby porozmawiać o sukcesach i dalszych planach.
Średnia powyżej 5,0, pracowitość, pasja, zaangażowanie w działalność szkoły i poza nią – to tylko część z zalet i przymiotów, jakie posiadają stypendyści premiera, uczniowie braniewskich szkół. Weronika Błaszk, Dominika Pieczka, Anna Chomko i Krystian Czyżykowski spotkali się ze starostą braniewskim Leszkiem Dziągiem, aby porozmawiać o swoich sukcesach i dalszych planach. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy szkół, a także wicemarszałek województwa Miron Sycz.
— Ci młodzi ludzie to nasza nadzieja na przyszłość — mówi starosta Leszek Dziąg. — Chciałbym, aby w przyszłości zaangażowali się w życie naszego powiatu. A jeżeli zajdą gdzieś wysoko w Polsce, to też będziemy dumni, że pochodzą z powiatu braniewskiego. Doceniam ich wysiłki w zdobywaniu wiedzy, jest to także sukces szkoły i nauczycieli, i powód do chwały.
Wcześniej braniewscy stypendyści byli w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, gdzie odebrali dyplom stypendysty prezesa Rady Ministrów. Stypendium premiera wynosi 2580 złotych, jest wypłacane w dwóch ratach.Weronika Błaszk, uczennica kl. IV Technikum – technik leśnik w Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie. Osiąga celujące i bardzo dobre wyniki w nauce, bierze czynny udział w życiu klasy i szkoły. Niesie pomoc innym w każdej sytuacji, a swoją otwartością zjednuje sympatię rówieśników jak i nauczycieli.
Dominika Pieczka z klasy III TB i Anna Chomko z klasy III a LO w Zespole Szkół Budowlanych osiągnęły najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2016/17.
Krystian Czyżykowski jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego im. F. Nowowiejskiego w Braniewie. Jego średnia ocen to 5,38. Uczeń wykazuje szczególne uzdolnienia w fizyce, informatyce, uzyskuje w nich wyniki celujące. Ponadto otrzymał wzorową ocenę roczną z zachowania.

Braniewscy stypendyści:

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5