Do przerwy lepszy Omulew, po przerwie Zatoka

2015-03-31 11:09:55 (ost. akt: 2015-03-31 11:12:59)
Przemysław Matelski (pierwszy z prawej) - autor dwóch goli dla Zatoki

Przemysław Matelski (pierwszy z prawej) - autor dwóch goli dla Zatoki

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

Inauguracja rundy wiosennej przebiegła po myśli nowego trenera Zatoki Braniewo Pawła Karpowicza. Jego zespół wygrał w meczu wyjazdowym z Omulewem Wielbark 3:1. Gospodarze tylko do przerwy prowadzili, po zmianie stron zdecydowanie dominowali goście.
Kibice w Braniewie po różnych wynikach ( zwycięstwa przeplatane porażkami) w meczach towarzyskich z okresu przygotowawczego z obawą podchodzili do meczu trzeciej kolejki rundy wiosennej ( dwie pierwsze zostały rozegrane awansem jesienią).

Tylko do przerwy ich obawy były uzasadnione, kiedy to niżej notowany w ligowej tabeli Omulew prowadził 1:0. Miejscowi prowadzili po rzucie karnym, który podyktował Mariusz Czyżewski — arbiter z Olsztyna. Goście nie bardzo godzili się z tą decyzją, gdyż uważali, że faul był, ale przed linią pola karnego. Pomimo wielu okazji ze strony braniewian ( Wolak-trafia w poprzeczkę w 33 minucie, Komorowski strzela obok) wynik do przerwy nie ulega zmianie.

Po zmianie stron Zatoka zagrała o wiele bardziej skutecznie, a efektem tego były trzy bramki i w sumie zasłużone zwycięstwo. W 50 min. Daniel Komorowski podaje do Przemysława Matelskiego, a ten niski wzrostem, ale wielki ambicją piłkarz wyrównuje. W 53 min. Łukasz Wolak bez problemu podwyższa wynik na 2:1. W 66 min. pięknym podaniem popisuje się Tomasz Szpakowski, piłka trafia do Matelskiego, a pomocnik Zatoki w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie daje mu żadnej szansy.Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5