Do przerwy lepszy Omulew, po przerwie Zatoka

2015-03-31 11:09:55(ost. akt: 2015-03-31 11:12:59)
Przemysław Matelski (pierwszy z prawej) - autor dwóch goli dla Zatoki

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

Inauguracja rundy wiosennej przebiegła po myśli nowego trenera Zatoki Braniewo Pawła Karpowicza. Jego zespół wygrał w meczu wyjazdowym z Omulewem Wielbark 3:1. Gospodarze tylko do przerwy prowadzili, po zmianie stron zdecydowanie dominowali goście.
Kibice w Braniewie po różnych wynikach ( zwycięstwa przeplatane porażkami) w meczach towarzyskich z okresu przygotowawczego z obawą podchodzili do meczu trzeciej kolejki rundy wiosennej ( dwie pierwsze zostały rozegrane awansem jesienią).

Tylko do przerwy ich obawy były uzasadnione, kiedy to niżej notowany w ligowej tabeli Omulew prowadził 1:0. Miejscowi prowadzili po rzucie karnym, który podyktował Mariusz Czyżewski — arbiter z Olsztyna. Goście nie bardzo godzili się z tą decyzją, gdyż uważali, że faul był, ale przed linią pola karnego. Pomimo wielu okazji ze strony braniewian ( Wolak-trafia w poprzeczkę w 33 minucie, Komorowski strzela obok) wynik do przerwy nie ulega zmianie.

Po zmianie stron Zatoka zagrała o wiele bardziej skutecznie, a efektem tego były trzy bramki i w sumie zasłużone zwycięstwo. W 50 min. Daniel Komorowski podaje do Przemysława Matelskiego, a ten niski wzrostem, ale wielki ambicją piłkarz wyrównuje. W 53 min. Łukasz Wolak bez problemu podwyższa wynik na 2:1. W 66 min. pięknym podaniem popisuje się Tomasz Szpakowski, piłka trafia do Matelskiego, a pomocnik Zatoki w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie daje mu żadnej szansy.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna