Trzy punkty Reduty. Trzy bramki w trzy minuty

2017-09-09 19:07:50(ost. akt: 2017-09-09 19:40:28)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Kibice Reduty Bisztynek nie mieli zbyt wesołych min do 80 minuty meczu ze Startem Kruklanki. W tym momencie Reduta zremisowała na 2:2. W końcówce meczu, w ciągu trzech minut piłkarze gospodarzy strzelili trzy bramki..
Mecz Reduty Bisztynek ze Startem Kruklanki należał do wyrównanych. Reduta co prawda już w pierwszych 15 minutach stworzyła trzy sytuacje z których powinny paść bramki ale zabrakło skuteczności. Goście w pierwszej połowie stworzyli dwie takie sytuacje i z drugiej padła bramka. Prowadzenie w 33 minucie objęła jednak najpierw Reduta po strzale Smereczeńskiego. Cztery minuty później goście wyrównali i remisem zakończyła się pierwsza połowa.

W 65 minucie po dość przypadkowym trafieniu goście wyszli na prowadzenie i utrzymywało się ono aż do 80 minuty kiedy to wyrównał Tomasik.

Reduta chyba nabrała w tym momencie wiary w zwycięstwo. To co się działo w końcówce meczu wywołało ogromną radość na trybunach. Gdy już wydawało się, że mecz może skończyć się remisem, w 87 minucie na 3:2 strzelił Busz. Minutę później ten sam zawodnik strzelił na 4:2 a w kolejnej minucie po strzale głową wynik meczu na 5:2 ustalił Tomasik.

To pierwsze zwycięstwo Reduty w tym sezonie. Do tej pory dwa mecze przegrała i jeden zremisowała.

W następnej kolejce Redutę podejmie MKS Ruciane Nida, który wczoraj pokonał Pogoń Banie Mazurskie na wyjeździe, wynikiem 1:4.

- Wygrana Reduty jest zasłużona. Może trochę za wysoka ale jednak zasłużona, bo na boisku stwarzaliśmy więcej sytuacji podbramkowych i graliśmy lepiej od gości - ocenił grę Jerzy Subocz prezes Reduty

Skład Reduty: Klik (46 - Zbrzyzny) - Busz, Jaciw, Bilicki, Bogdaniuk (69 - Augustyniak) - Pawlik, Bruj, Tomasik, Stawkowski - Szkoda (46 - Jóźwiak), Smereczeński (82 - Szymczak).