23 Finał WOŚP w Bisztynku

2015-01-11 17:10:30(ost. akt: 2015-01-11 18:38:11)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W Bisztynku i Sątopach zakończyła się już kwesta w ramach 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przeprowadzono też licytację gadżetów orkiestry. Z samej licytacji uzyskano 650 złotych. W Bisztynku i w Sątopach zebrano łącznie 3133 zl 44 gr. Kwesta w Bisztynku prowadzona będzie jeszcze jutro.
Od rana na ulicach Bisztynka i w Sątopach można było spotkać wolontariuszy z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy, kto do puszki wolontariusza wyposażonego w identyfikator, wrzucił choć symboliczny grosz otrzymywał serduszko.

Porywisty wiatr spowodował, że wielu mieszkańców wolało na zewnątrz nie wychodzić i stąd mniejszy optycznie ruch i mniejsza (?) ilość datków niż rok temu.

Chłód doskwierał też samym wolontariuszom, którzy z ulic wracali do sztabu WOŚP mieszcącego się w ośrodku kultury. Tam czekały na nich gorąca herbata i posiłki.

O godz. 16 w sztabie odbyła się licytacja gadżetów WOŚP prowadzona przez szefową sztabu Joannę Drozdowską. Wszystkie przedmioty (koszulki, zegar, kalendarz, pendrive, magnes, torba na zakupy) zmieniły właścicieli. Przedmioty wylicytowane zostały za kwotę 650 złotych. Podczas dzisiejszej kwesty zebrano łącznie (razem z licytacją) kwotę 3133 zł 44 gr.

Tradycyjnie, w Bisztynku datki zbierane będą jeszcze jutro, w zakładach pracy.

Dodano o godz. 17:45
Okazało się, wbrew wcześniejszym twierdzeniom, że wiatr i zimno nie zmroziły serc mieszkańców Bisztynka i Sątop. W roku ubiegłym o tej samej porze stan kasy w bisztyneckim sztabie wynosił: 3.022 zł 61 gr. Okazało się, że w tym roku zebrano o ponad 100 zlotych więcej.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5