Modernizacja drogi powiatowej Ostrowite - Górale rozpoczęta

2022-07-21 00:02:28(ost. akt: 2022-07-21 00:27:09)
Początek prac na drodze Ostrowite - Górale

Początek prac na drodze Ostrowite - Górale

Autor zdjęcia: Nadesłane

Zmodernizowany będzie ostatni odcinek drogi gruntowej, będącej pod zarządem powiatu nowomiejskiego w Ostrowitem. Właśnie rozpoczęły się prace, które potrwają do września.
Jest to inwestycja, na którą oczekiwali mieszkańcy. Właśnie rozpoczęły się prace na niespełna dwukilometrowym odcinku drogi Ostrowite — Górale, które znajdują się już w powiecie brodnickim. Inwestycja zakłada wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych wraz z poboczem z nawierzchni gruntowej oraz przebudowę istniejących zjazdów do posesji znajdujących się wzdłuż drogi. Wymienione zostanie oznakowanie pionowe, a także wybudowany będzie niedługi chodnik z kostki betonowej. Przebudowa możliwa była dzięki środkom finansowym Rządowego Funduszu Polski Ład. Wartość dofinansowania, które otrzymał powiat, wynosi ponad 2,5 miliona złotych. By zrealizować inwestycję starostwo otrzyma również pomoc finansową z gminy Biskupiec (na terenie której jest droga) w wysokości 81 tysięcy złotych. Całkowita wartość robót to 2,7 miliona złotych. Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, termin zakończenia inwestycji planuje się w końcu września 2022 roku.
W minioną środę budowę wizytowali Jerzy Czapliński, wicestarosta nowomiejski i Joanna Robaczewska, szefowa Zarządu Dróg Powiatowych.
ul

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5