Wybił szybę w budynku. Okazało się, że był poszukiwany przez policję

2016-06-23 11:00:03 (ost. akt: 2016-06-23 11:03:09)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci z Białej Piskiej zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który wybił szybę w lokalu z automatami do gier. O całym zdarzeniu powiadomiła Policję osoba odpowiedzialna za budynek. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca zniszczenia mienia wybił szybę w oknie dłonią owiniętą w bluzę. Wkrótce po zdarzeniu policjanci zatrzymali 24-latka. Jak się okazało był on poszukiwany celem odbycia kary 2 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego.
W nocy z wtorku na środę w Drygałach, w gminie Biała Piska, 24-letni mieszkaniec tej miejscowości, umyślnie wybił szybę w oknie lokalu z automatami do gier. O całym zdarzeniu Policję powiadomił dysponent obiektu, który wstępną wartość strat wycenił na kwotę 400 złotych.

Krótko po zgłoszeniu, funkcjonariusze z Białej Piskiej zatrzymali sprawcę zniszczenia mienia. Jak ustalili policjanci mężczyzna ten przyszedł do lokalu z automatami do gier i chciał porozmawiać z dysponentem obiektu. Ten obawiając się go, zamknął się w budynku. W tej sytuacji 24-latek najwyraźniej mocno zdenerwował się i zaczął kopać w drzwi powodując ich wygięcie. Potem rozbił butelkę przed budynkiem, a następnie odszedł. Krótko potem wrócił z kolegami. Wówczas owinął dłoń bluzą i wybił szybę w oknie tego lokalu, po czym się oddalił. Dysponent o całym zdarzeniu powiadomił Policję.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna najwyraźniej znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności wykonywanych z jego udziałem funkcjonariusze ustalili, że 24-latek jest poszukiwany przez sąd Rejonowy w Iławie. Sąd ten wydał nakaz zatrzymania mieszkańca Drygał celem odbycia kary 2 miesięcy pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa znieważenia funkcjonariusza publicznego.

24-latek póki co przez najbliższe 2 miesiące będzie przebywał w areszcie śledczym za wcześniej popełnione przestępstwo. Za zniszczenie mienia grozi mu kara grzywny.

KPP PIsz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Alfred #2016576 | 83.9.*.* 26 cze 2016 06:41

    W Drygałach od zawsze patologia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5