Wrócili jak feniks! Młodzież Znicza piątą siłą w Polsce!

2024-07-08 10:36:12(ost. akt: 2024-07-08 18:31:00)
Wywalczyli na Śląsku 5. miejsce w ogólnopolskim finale LZS

Wywalczyli na Śląsku 5. miejsce w ogólnopolskim finale LZS

Autor zdjęcia: Znicz Biała Piska

FUTBOL/// Po zdominowaniu rozgrywek wojewódzkich, ekipa Znicza (kat. 2011 i młodsi) ruszyła po złoto ogólnopolskie. Jak poszło naszym w wielkim finale turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka?
Na tym etapie 13. edycji prestiżowych zmagań nie było zespołów „z przypadku”. By dostać „przepustkę” do ogólnopolskiego finału LZS, każda z drużyn musiała wcześniej pokonać wszystkich rywali ze swego regionu. Biała Piska honor reprezentowania Warmii i Mazur zapewniła sobie m.in. wygrywając z MKS Jeziorany, Orłem Czerwonka, Startem Kruklanki i Polonią Lidzbark Warmiński.

Podopieczni trenerów Janusza Strongowskiego i Adama Ożarowskiego - po solidnym przejściu przez fazę grupową (2:0 z Mustangiem Ostaszewo,
2:3 z RAP Radomsko i 4:2 z ekipą Dąb Dąbrowa Białostocka) awansowali do ćwierćfinału.

Etap ten turnieju w Reńskiej Wsi (k. Kędzierzyna-Koźla) rozpoczęli niestety od porażki (2:4) z SMS Akademia Piłkarska Reissa Ślesin (woj. wielkopolskie). Następnie zmierzyli się z mistrzami województwa zachodniopomorskiego – LKS Dziwogóra. Nasi reprezentanci nie mieli litości i wygrali aż 5:0, dzięki czemu awansowali do finału „dolnej drabinki”.

W obu meczach dwa gole zdobyli Gabriel Gutowski i Olaf Jackiewicz, a po trafieniu dorzucili Błażej Nowicki, Emil Bajno i Jakub Wierciszewski.

Wówczas pozostało już tylko ostatnie starcie ze Stalą Łańcut (woj. podkarpackie), którego stawką był tytuł piątego zespołu w kraju. Początek spotkania nie ułożył się po myśli Białej Piskiej, która dość szybko straciła dwie bramki. I choć wielu zdążyło już przekreślić szanse Znicza, to „zimny prysznic” podziałał na młodzież naszego powiatu na tyle mobilizująco, że nie tylko doprowadziła do wyrównania, ale i ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę (3:2).

Dwa gole ustrzelił Miłosz Januszczyk, a na listę strzelców wpisał się także Emil Bajno.

Organizatorzy zadbali, by piłkarze mieli piękne wspomnienia nie tylko z murawy, ale i spoza niej. Chłopcy z Białej Piskiej uczestniczyli dzięki temu m.in. w rejsie widokowym po Odrze.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5