Dwoje 17-latków trafiło do szpitala. Uderzyli autem w drzewo. Byli nietrzeźwi

2023-11-13 11:43:13(ost. akt: 2023-11-13 11:51:10)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Archiwum Policji

Oboje mają po 17 lat i oboje znaleźli się w szpitalu, po tym jak audi, którym jechali uderzyło w drzewo. Byli po alkoholu. Pobrano im krew do badań. Mogą mówić o dużym szczęściu, bo to zdarzenie mogło skończyć się tragiczne. Chłopak ma złamaną kończynę, dziewczyna ogólne potłuczenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że to 17-latek kierował. Grozi mu odpowiedzialność karna za kierowanie po alkoholu i spowodowanie kolizji drogowej.
W nocy z piątku na sobotę (z 10na 11 listopada 2023) policjanci otrzymali informację, że na drodze Sątopy – Bisztynek stoi rozbite audi, a podróżujące nim osoby zostały zawiezione do szpitala w Bartoszycach. Jeden patrol policji pojechał do szpitala, drugi ma miejsce zdarzenia.

W szpitalu funkcjonariusze zastali dwoje nastolatków, od obojga czuć było alkohol. Chłopiec zaprzeczał, że to on kierował audi, które zderzyło się z drzewem, jednak nie potrafił wskazać, kim był kierowca. Od obojga 17-latków pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Kryminalni wykonali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków i zabezpieczyli audi na parkingu strzeżonym. 17-latek posiadał uprawnienia kategorii AM, które nie uprawniały go do kierowania autem. Policjanci zatrzymali jego dokument.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że to 17-letni mieszkaniec Bisztynka kierował audi.

W trakcie badań lekarskich okazało się, że chłopak ma złamaną kończynę, dziewczyna jedynie stłuczenia. Nastolatkowi grozi odpowiedzialność za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i wykroczenie spowodowania kolizji drogowej.
Źródło: KPP

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5