Szykuje się uroczyste otwarcie Ośrodka Kultury w Górowie Iławeckim

2023-09-01 12:00:00(ost. akt: 2023-09-01 11:52:47)

Autor zdjęcia: Jacek Kostka

Niebawem nastąpi uroczyste otwarcie nowo odnowionej siedziby Ośrodka Kultury w Górowie Iławeckim. — Prace polegały na całkowitej przebudowie ośrodka — informuje burmistrz miasta Jacek Kostka.
Cykl wydarzeń inaugurujący oficjalne otwarcie odnowionego po generalnym remoncie budynku Ośrodka Kultury w Górowie Iławeckim rozpocznie się 8 września i będzie trwał do końca miesiąca.

"Prace polegały na całkowitej przebudowie ośrodka. Zmieniony został na funkcjonalniejszy układ pomieszczeń, zbudowano nowe toalety, dobudowano dwie windy. W ośrodku znalazło się miejsce na Bibliotekę Miejską — dotychczas funkcjonowała w wynajmowanych przez miasto pomieszczeniach" — opisuje burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka.

Jak dodaje, powstała zupełnie nowa scena z najwyższej klasy nagłośnieniem i techniką estradową (światła, projektory, komputery itp).
— Wykonano otoczenie budynku, drogi dojazdowe, parkingi. Poprawiono akustykę na sali widowiskowej. Będzie też funkcja muzealno-ekspozycyjna. Specjalne gabloty pozwolą na eksponowanie tematycznych wystaw zbiorów Miejskiego Muzeum "Dreyse" — nie kryje zadowolenia Jacek Kostka.

Koszt prac wyniósł blisko 5,2 miliona złotych. Środki pochodziły z RPO Warmia-Mazury fundusze europejskie (blisko 3,8 miliona złotych) oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (1 milion złotych).
— Ośrodek przed remontem generalnie zagrożony po prostu był zamknięciem ze względu na stan techniczny — podkreśla burmistrz miasta.

Co ciekawe, jako jedni z pierwszych na scenie zaprezentują się seniorzy z Górowa Iławeckiego. I to z nie byle jaką sztuką…
— Tak, to bardzo ważna informacja. Trwają przygotowania do wystawienia spektaklu na podstawie opowiadania Agathy Christie „Hydra Lernejska”. Będziemy więc celować w starszą młodzież i osoby dorosłe. Premiera odbędzie się we wrześniu na scenie Ośrodka Kultury. Spektakl będzie dla wszystkich mieszkańców, więc muszę przyznać, że napięcie rośnie! — nie kryje Joanna Kozłowska, koordynatorka działań Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Górowie Iławeckim.
RAZ

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5