Premier Morawiecki zawitał do Bartoszyc i Blanek pod Lidzbarkiem Warmińskim

2023-04-30 07:15:52(ost. akt: 2023-04-30 09:14:28)

Autor zdjęcia: KPRM

Nasz region znalazł się na trasie podróży po kraju premiera Mateusza Morawieckiego. W Bartoszycach odwiedził odremontowany, zabytkowy budynek, a w miejscowości Blanki w powiecie lidzbarskim zawitał na budowę stacji uzdatniania wody.
Szef rządu odwiedził powiat bartoszycki i lidzbarski. Podczas spotkań mówił między innymi o rządowych inwestycjach.
— Nie ma miejscowości za małych na inwestycje. Nasz rząd zwrócił przede wszystkim uwagę na te miejscowości, które są z dala od wielkich aglomeracji, które też muszą mieć szansę na rozwój — mówił premier Mateusz Morawiecki.

Jak podaje Kancelaria Premiera Rady Ministrów, premier odwiedził inwestycje, które zostały sfinansowane ze środków rządowych – wyremontowany, zabytkowy budynek administracyjno-kulturalny w Bartoszycach oraz budowę Stacji Uzdatniania Wody w podlidzbarskich Blankach.

Jeśli chodzi o remont zabytkowego budynku administracyjno-kulturalny w Bartoszycach, to jak podają służby prasowe KPRM: "pomoc rządowa pozwoliła przywrócić świetność budynku. Zabytek udało się wyremontować dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Budynek pochodzi z 1902 r. Został wpisany do Rejestru Zabytków Nieruchomych jako zabytek o najwyższej wartości artystycznej, historycznej i naukowej w skali światowej, które mogą być uznane za pomnik historii".

Z kolei w przypadku stacji uzdatniania wody w Blankach, to zastosowana w niej technologia zapewni wodę dobrej jakości i pod odpowiednim ciśnieniem dla wszystkich mieszkańców.
"To strategiczne przedsięwzięcie dla gminy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w dostawie wody pitnej. Inwestycja przede wszystkim odciąży stację uzdatniania w Kraszewie, która obsługuje 15 miejscowości. Przyczyni się w rezultacie do poprawy komfortu życia mieszkańców gminy. Inwestycja została dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych" - dodają przedstawiciele kancelarii premiera.

– Nasz rząd jest rządem solidarnościowym, nastawionym na sprawiedliwość społeczną i na zwiększenie szans na rozwój gospodarczy w każdym zakątku Polski. Będziemy to kontynuować – podkreślił szef rządu. — Chcemy wyrównywać szanse rozwojowe wszystkich mieszkańców Polski. Dlatego staramy się pomagać gminom i powiatom, aby mogły realizować inwestycje, które są potrzebne lokalnym społecznościom. W ten sposób łączymy z sobą wszystkie regiony Polski, nie dzieląc kraju na część lepszą i gorszą, bogatszą i biedniejszą.
Opr. RAZ

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5