Zmagania o mandat do SDIM 2023 w Szkole Podstawowej w Sępopolu

2023-04-12 09:26:52(ost. akt: 2023-04-12 09:28:19)

Autor zdjęcia: Emila Deleżuch

Uczennice kl. VIII a Szkoły Podstawowej im. I. Sendlerowej w Sępopolu rozpoczęły zmagania o mandaty poselskie na kolejny SDIM. W tym roku zadanie rekrutacyjne nosi hasło [i]”Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim”.[/i]
Uczennice kl. VIII a Szkoły Podstawowej im. I. Sendlerowej w Sępopolu rozpoczęły zmagania o mandaty poselskie na kolejny SDIM. W tym roku zadanie rekrutacyjne nosi hasło ”Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim”.

Jednym z jego elementów jest zaprezentowanie wydarzeń podczas powstania w getcie warszawskim oczami wybranego bohatera. Dziewczęta wybrały film jako środek przekazu. Ich bohaterką została I. Sendlerowa naoczny świadek wydarzeń w kwietniu 1943 r.

Efekty ich pracy można zobaczyć poniżej. Zachęcamy do obejrzenia.
https://youtu.be/luwfB8-pCKw
Zachęcamy też do sprawdzenia swojej wiedzy:
https://quizizz.com/join?gc=12769015

Opiekun projektu E. Deleżuch

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: kea1

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5