Zniszczył samochody rodziców. Uciekał do lasu

2023-02-14 09:11:38(ost. akt: 2023-02-14 09:18:17)

Autor zdjęcia: Archiwum KO

Agresywny 18-latek awanturował się i zniszczył samochody matki i ojca. Przed policjantami uciekał do lasu. Bliscy przyznali, że przemoc młodego mężczyzny zaczęła się dwa lata wcześniej.
W niedzielę, 12 lutego przed godz. 17:00 policjanci interweniowali w jednej z miejscowości w Gminie Górowo Iławeckie. Pomocy policjantów potrzebowała rodzina 18 – latka, który awanturował się z ojcem i bratem oraz uszkodził samochód ojca, po czym uciekł do lasu. Kolejna interwencja miała miejsce godzinę później. Krewki młodzieniec wrócił do domu, nadal awanturował się z bliskimi i tym razem uszkodził samochód matki i znów „zaszył się” w lesie. W trakcie drugiej interwencji jego bliscy powiedzieli znacznie więcej o zachowaniu młodego mężczyzny. Okazało się, że jego agresja przybrała na sile, a do podobnych awantur w ich domu dochodzi już od 2 lat.

Dzielnicowy wdrożył procedurę Niebieskiej Karty, a z uwagi na zaistniałą sytuację eskalacji przemocy podjął decyzję o konieczności wydania 18 – latkowi nakazu opuszczenia mieszkania i zakazu zbliżania się w jego bezpośrednią okolicę. Co ważne, taki nakaz można wydać nawet pod nieobecność osoby stosującej przemoc.

Mieszkaniec Gminy Górowo Iławeckie musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za przestępstwo znęcania się nad osobami najbliższymi. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Od decyzji matki i ojca zależeć będzie jego odpowiedzialność za przestępstwo uszkodzenia mienia, które jest ściganie na wniosek osoby pokrzywdzonej.

kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5