Kolejna "ofiara" niebezpiecznego zakrętu w Mintach

2022-09-13 08:44:03(ost. akt: 2022-09-13 10:23:28)
Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach

Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach

Autor zdjęcia: ogn. Dawid Kozłowski

W piątek 9 września w Mintach doszło do zdarzenia drogowego. Na zakręcie, który w miejscowości cieszy się złą sławą, pojazd wjechał do rowu. Sprawą zajmie się Zespół ds. Wykroczeń.
Informacja o zdarzeniu wpłynęła do KP Państwowej Straży Pożarnej w piątek 9 września o godz. 11:31. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG w Bartoszycach i OSP w Galinach. Na miejscu strażacy zastali samochodów osobowy w rowie. Autem podróżował mieszkaniec gminy Bartoszyce, który opuścił pojazd samodzielnie, jeszcze przed przybyciem pierwszego zastępu. W wyniku zdarzenia 28-latek z urazem głowy został przetransportowany do bartoszyckiego szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna był trzeźwy, jechał sam.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy poszkodowanemu, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz kierowaniu ruchem.

Wstępnie określono, że przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość na łuku drogi, na skutek czego pojazd wjechał do rowu. Przypomnijmy, że na całej drodze przebiegającej przez Minty obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, a w dniu zdarzenia padał deszcz.
dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5