IV Seminarium Karate Kyokushin w Bisztynku prowadziła dwukrotna mistrzyni świata Agata Winiarska

2022-05-23 12:25:17(ost. akt: 2022-05-23 13:08:24)

Autor zdjęcia: Arek Pakuła

Miniony weekend obfitował w wydarzenia sportowe. 21 maja w Bisztynku odbyło się IV Seminarium Karate Kyokushin, które prowadziła dwukrotna mistrzyni świata, mistrzyni Europy i dziesięciokrotna mistrzyni Polski Agata Winiarska.
21 maja br. w Bisztynku odbyło się IV Seminarium Karate Kyokushin. Bisztynek jest Gospodarzem tego wydarzenia już od kilku lat. Tegoroczne Seminarium odbyło się pod hasłem p.n. "Nie piję, nie palę, nie biorę, ale trenuję" i odbyło się ono pod patronatem Burmistrza Bisztynka Marka Dominiaka.
Fot. Arek Pakuła

Seminarium, w którym wzięło udział 87 zawodników i zawodniczek poprowadziła dwukrotna mistrzyni świata, mistrzyni Europy i dziesięciokrotna mistrzyni Polski Agata Winiarska z Wrocławskiego Klubu Kyokushin Karate im. Masutatsu Oyama- Lamot Dojo. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Bisztynka Marek Dominiak oraz zaproszeni goście: dyrektor Judyta Mączarska i Prezes PFKS shihan Remigiusz Karpinski.
Fot. Arek Pakuła

Seminaria są wydarzeniami cyklicznymi. W tym roku IV Seminarium Karate Kyokushin p.n. "Nie piję, nie palę, nie biorę, ale trenuję" pod patronatem burmistrza Bisztynka Marka Dominiaka. Uczestniczyło w nim 87 zawodników i zawodniczek z klubu w Lidzbarku Warmińskim, Sępopolu, Reszlu i Korszach, a także 5-osobowa reprezentacja z Ełku.
Fot. Arek Pakuła

Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Marek Dominiak oraz zaproszeni Goście dyrektor Judyta Mączarska i Prezes PFKS shihan Remigiusz Karpinski. W imieniu Zarządu Klubu sensei Andrzej Litwin wręczył medale "Za Zasługi dla BKKK”.
Fot. Arek Pakuła

Otrzymali je: sensei Agata Winiarska, sempai: Dariusz Iskra i Radosław Kubkowski.
Natomiast najmłodsi sempai Hania Kobryń z Bisztynka i Miłosz Staniszewski z Lidzbarka otrzymali nagrody rzeczowe. Następnie zawodnicy przystąpili do kilkugodzinnego szkolenia z przerwą na pyszny obiad, który czekał na nas w szkolnej stołówce.
Organizatorem seminarium była Gmina Bisztynek i Bartoszycki Klub Kyokushin Karate filia w Bisztynku prowadzona przez sempai Grzegorza Klimka.
dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5