Włamanie i próba włamania do zakładów jubilerskich w Bartoszycach

2022-04-22 13:27:37(ost. akt: 2022-08-01 14:43:40)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

W nocy z 21 na 22 kwietnia włamano się do sklepu jubilerskiego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach. W zbliżonym czasie dokonano też próby włamania do jubilera na ul. Kętrzyńskiej. Nie wiemy, czy oba zdarzenia coś łączy.
Około godz. 8:30 otrzymaliśmy od jednego z czytelników informację o włamaniu do jubilera w galerii Inbag w Bartoszycach. Zdarzenie potwierdziła asp. Marta Kabelis, Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji W Bartoszycach. Policja przyjęła również zgłoszenie o próbie włamania do sklepu jubilerskiego na ul. Kętrzyńskiej.
Fot. Dariusz Dopierała

Włamanie do zakładu jubilerskiego w galerii Inbag
Około godziny piątej doszło do włamania do zakładu jubilerskiego w galerii Inbag. Sprawcy próbowali dostać się do pomieszczeń przez dach. Jak udało nam się dowiedzieć, ostatecznie sprawca / lub sprawcy dostali się do galerii inną drogą.
Na miejsce wezwano przewodnika z psem z placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim. Na czas przeprowadzenia czynności przez śledczych, galeria była nieczynna.
W akcji pomagała straż pożarna, która za pomocą podnośnika przetransportowała na dach przewodnika z psem. Zwierzę podjęło trop, nie mamy jednak informacji, czy pomoże on w ustaleniu sprawcy.
Fot. Dariusz Dopierała

Katarzyna Czajkowska, Pełnomocnik ds. rozwoju/Rzecznik firmy potwierdziła, że 22 kwietnia w godzinach wczesnoporannych, w czasie zamknięcia obiektu, doszło do napadu rabunkowego na sklep jubilerski.
„Podjęliśmy już współpracę z organami śledczymi, które posłużą jak najszybszemu ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy włamania. Udostępniliśmy również podłączony pod nasze zewnętrzne centrum wizyjne monitoring, który udokumentował zdarzenie.
Ze względu na prowadzone śledztwo nie jest możliwe udzielenie odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania.”

Próba włamania do zakładu jubilerskiego na ul. Kętrzyńskiej
Nie znamy szczegółów próby włamania, do której doszło na ul. Kętrzyńskiej. W pobliżu jest kamera monitoringu miejskiego, zamontowana na ścianie Hotelu Bartis. Jak udało nam się dowiedzieć, jest to kamera obrotowa, której cykl trwa około 5 minut nie wiadomo więc, czy zarejestrowała zdarzenie. Zapis z kamery standardowo jest przechowywany przez 22 dni.
Zakład jubilerski ul. Kętrzyńska
Fot. Dariusz Dopierała
Zakład jubilerski ul. Kętrzyńska

O próbie włamania firma ochroniarska nie została powiadomiona, tj. nie włączył się żaden alarm. W pomieszczeniach był monitoring, jednak żaden czujnik nie został aktywowany.

Jedną z hipotez branych pod uwagę przez śledczych jest powiązanie obu zdarzeń.
dar

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5