OSP Sępopol notuje więcej zdarzeń i... uczestniczy w naszym plebiscycie

2022-04-01 11:00:00(ost. akt: 2022-04-19 15:45:33)
W OSP Sępopol działają również kobiety

W OSP Sępopol działają również kobiety

Autor zdjęcia: OSP Sępopol

— Dzięki pani burmistrz — mówi Ryszard Guz, prezes zarządu OSP Sępopol — udało się pozyskać darczyńcę, który przekazał 120 tys. złotych na zakup wyposażenia m.in. dla naszej jednostki. Otrzymaliśmy m.in. ubrania, buty, hełmy i rękawice. W 2021 roku z środków KSRG oraz przy wsparciu pani burmistrz zakupiliśmy również kamerę termowizyjną.

— Co nowego wydarzyło się w OSP od poprzedniej edycji naszego plebiscytu?
— Od naszej ostatniej rozmowy w 2021 roku mamy zdecydowanie więcej zdarzeń, w tym związanych z wiatrołomami, czyli usuwaniem skutków wichur. Dodatkowo, ponieważ na naszym terenie nie ma żadnej karetki, coraz częściej mamy również zdarzenia związane z reanimacją.

OSP Sępopol zabiega o powstanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
— Prowadzimy kampanię informacyjną na Facebooku i już teraz odzywają się do nas rodzice dzieci, które są zainteresowane udziałem w drużynie. Mamy już kilku chętnych i zbieramy grupę.

Powstawanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w powiecie bartoszyckim jest jednym z priorytetów Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bartoszycach

— Od 2015 roku, kiedy zostałem prezesem— mówi Zygmunt Zbigniew Pampuch, — moim oczkiem w głowie są młodzieżowe drużyny pożarnicze. Dzisiaj wśród mieszkańców wolontariat nie jest nie jest popularną formą działalności w OSP. Jednak widzę szansę na odmłodzenie Ochotniczych Straży Pożarnych poprzez działanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Po raz pierwszy mamy deklarację jednostek działających w ramach KRSG, że wszystkie zastępy będące w systemie będą miały przynajmniej jedną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą (MPD). O konkretach będę mógł powiedzieć 18 czerwca, kiedy odbędą się Powiatowe zawody drużyn pożarniczych w Górowie Iławeckim.

W promowaniu MDP bardzo pomaga Państwowa Straż Pożarna, która do każdej jednostki samorządowej na jej życzenie dostarcza młodzieżowy tor przeszkód tak, by dzieci i młodzież mogli z niej korzystać nie tylko w czasie zawodów.

dar
Aby wspomóc OSP w Sępopolu należy wysłać SMS o treści GB.OSP.22 na 7248. Koszt jednego sms to 2,46 zł.

Plebiscyt trwa od dnia 28.03.2022 r. do 25.04.2022 r.
Regulamin: kliknij tutaj

Najpopularniejsza OSP - Goniec Bartoszycki 2022

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5