Lubię być w ruchu - mówi Dawid Klimek z bisztyneckiej sekcji Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate

2022-03-25 12:00:00(ost. akt: 2022-03-30 09:03:19)
Dawid Klimek 1 na podium

Dawid Klimek 1 na podium

Autor zdjęcia: Arek Pakuła

PLEBISCYT || 12-letni Dawid Klimek trenuje w bisztyneckiej sekcji Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate. Startuje w naszym Plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców powiatu bartoszyckiego 2021.
Dawid Klimek z Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate w Bisztynku pomimo swojego młodego wieku ma na koncie wiele sukcesów. W Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Bartoszyce Cup 2021 zajął I miejsce w swojej kategorii, otrzymał też tytuł najlepszego zawodnika.

O Dawida spytaliśmy burmistrza Bisztynka, w którym działa sekcja Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate.

— Warto zauważyć — mówi Marek Dominiak, — że w wychowaniu dzieci oraz kierowaniu karierą najważniejsi są rodzice. To dzięki tacie bracia zaangażowali się w sport. Sam kodeks dojo oraz przysięga karateki kształtują młodych ludzi. Uczą szacunku dla ludzi, szczególnie starszych, ale też dla przeciwnika.

Dla Dawida, który ma obecnie 5.2 kyū, sport jest tradycją rodzinną. Jego tata jest instruktorem karate, ma obecnie 1 kyu, a prawdopodobnie w 2023 roku będzie podchodził do egzaminu na stopień mistrzowski 1 dan. Pomaga sensei Andrzejowi Litwinowi w prowadzeniu sekcji w Bisztynku. Karate ćwiczy również jego starszy o 2 lata brat Dominik.
Dawid Klimek w czerwonym hogo
Fot. Arek Pakuła
Dawid Klimek w czerwonym hogo

— Pierwszy raz byłem na treningu z tatą, kiedy miałem 5 lat. Wtedy byłem w grupie najmłodszy. Teraz już tak nie jest — śmieje się Dawid.

— Pamiętasz jaką ciekawą historię sportową?
— Podczas jednej z walk nie miałem siły, by opuścić nogę. Mój przeciwnik ułamek sekundy wcześniej wykonał ruch do przodu i uderzył w moją nogę czołem. On nie miał sił podnieść się po nokaucie, a ja zostałem zdyskwalifikowany.
— Co w karate jest dla Ciebie najtrudniejsze, a co najłatwiejsze?
— Najtrudniejsze jest kata, a najłatwiejsze oczywiste kumite, czyli walki. Lubię być w ruchu.

— Dziękuję za rozmowę.

W Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 2022, które odbyły się w Bartoszycach Dawid zdobył 3 miejsce w kategorii Kumite Młodzicy 12-13 lat do 50kg. 9 kwietnia jedzie do Starachowic na Turniej Bushi-Do Cup.
red.dar
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl

Plebiscyt trwa do 9 kwietnia godz. 12.00. Aby zagłosować na Dawida Klimek, należy wysłać sms pod numer 7248 o treści [GB.NS.7 . Koszt jednego sms’a wynosi 2,46 zł z VAT.


Wyniki Plebiscytu (aktualizowane na bieżąco)


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5