Debiuty literackie seniorek z Klubu Senior + Kandyty wyróżnione przez federację FOSa

2022-02-21 16:30:00(ost. akt: 2022-02-21 22:11:49)

Autor zdjęcia: pixabay.com

SENIORZY ||Miłość jest ślepa na wiek, a na sukces i debiut literacki nigdy nie jest za późno. Przekonały się o tym dwie uczestniczki konkursu literackiego „O Laur Generacji" Klubu Senior + Kandyty. Nagrody odbiorą 10 marca w Olsztynie.
Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa zaprosiła Klubu Senior + Kandyty do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą opowieść/wspomnienie pod wspólnym hasłem „Miłość ma różne oblicza”.

— Do naszego klubu — mówi Anna Kuzyk, kierowniczka Klubu — informacja trafiła około dwa tygodnie przed zakończeniem konkursu. Trzy nasze seniorki zdecydowały się wziąć w nim udział. Mamy w centrum usług społecznych podpisane porozumienie z Uniwersytetem Warszawskim, które oferuje różnego typu szkolenia dla seniorów. Napisałam do nich prośbę, zapotrzebowanie na eksperta do spraw literackich i być może uda się, by seniorki które chcą pisać otrzymały profesjonalne wsparcie.

Spośród 18 prac aż trzy wpłynęły właśnie z Kandyt, a prace powstały w czasie, kiedy klub – w związku z sytuacją pandemiczną – pracował zdalnie. Powstały piękne, przepełnione historie…

W komisji konkursowej zasiedli:
Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, pisarz,
Zuzanna Dobrucka, producentka filmowa, pisarka,
Magdalena Samul - Biblioteka Planeta 11,
Bartłomiej Głuszak, prezes Federacji FOSa,
Monika Hausman-Pniewska, redaktorka "#Generacji"
Katarzyna Janków-Mazurkiewicz, redaktorka „#Generacji”.

Wybór jury dla Kandycianek był bardzo przychylny.

Jedna z uczestniczek, pani Barbara swoją opowieść nazwała „Miłość przychodzi latem”. Autorka zwraca uwagę na to, że na realizację marzeń nigdy nie jest zbyt późno, a Miłość połączona z pasją może stać się sekretem na szczęście. Pani Barbara otrzymała wyróżnienie w kategorii „Język Serca”.

Fot. Barbara W

Pani Władysława Baran w swoim utworze powróciła do wspomnień, które… powracają do stereotypów miłości z sanatorium. Jej historia jest jednak prawdziwa i bolesna i wiąże się ze znajomością, która dobrze skończyć się nie może. Poznaje jeżdżącego na wózku mężczyznę, który choruje na nowotwór. Jednak nie jest to przeszkodą dla Miłości...

Fot. Władysława B

dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5