Nagroda za kolejny mistrzowski sezon

2021-11-26 16:00:00(ost. akt: 2021-11-26 15:32:01)

Autor zdjęcia: archiwum teamu

SPORTY MOTOROWE\\\ W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala Polskiego Związku Motorowego, na której wręczono puchary i szarfy mistrzowskie zawodnikom rywalizującym m.in. w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.
Jednymi z gości gali byli Jacek Michalski i jego bartoszycki pilot Adam Binięda, którzy odebrali nagrody za zdobycie mistrzostwa Polski w klasie HR2. Dla Biniędy był to już czwarty tytuł mistrzowski w karierze (wcześniej zdobył trzy tytuły mistrza Polski i jeden mistrza Łotwy).
Głogowsko-bartoszycka załoga rajdowa, startująca samochodem Subaru Impreza GC8, będącą wierną repliką auta rajdowego słynnego Colina McRae, zaliczyła w sezonie pięć rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, wygrywając trzy z nich (Rajd Nadwiślański, Rajd Rzeszowski i Rajd Śląska) oraz dwukrotnie dojeżdżając do mety na drugim miejscu (Rajd Polski i Rajd Świdnicki-Krause).
Oprócz Michalskiego i Biniędy nagrodę za tytuł mistrza Polski w kategorii producentów dla zespołu Subaru, w barwach którego startowali Michalski z Biniędą, odebrał Marek Kluszczyński, szef zespołu Historic Subaru Rally Team.
Podczas gali zostały zaprezentowane także wstępne terminarze przyszłorocznych imprez

- Terminarze wyglądają dosyć obficie, choć jeszcze nie są one zatwierdzone i trzeba trochę poczekać na ich oficjalne potwierdzenie - przyznaje Adam Binięda. - Być może zostanie wprowadzonych jeszcze parę zmian. Na pewno sporym zaskoczeniem jest ujęcie w kalendarzu RSMP aż dziewięciu rund. Nie sądzę jednak, że w 2022 roku pojawimy się z Jackiem na wielu rajdowych trasach, może będą to jedynie jakieś pojedyncze starty. Co prawda dalej będziemy kontynuować współpracę, ale Jacek ma inny pomysł na sezon niż cykl mistrzostw Polski. Na konkrety musimy jednak jeszcze poczekać do momentu, aż zostaną ogłoszone regulaminy oraz kalendarze innych imprez.
* Klasyfikacja końcowa RSMP w klasie HR2: 1. Jacek MICHALSKI/Adam BINIĘDA - 167 pkt; 2. Paweł GRZYWACZ/Błażej CZEKAN - 129; 3. Paweł WYSOCKI - 39.
dryh2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5