Czy uda się dokończyć mistrzostwa Bartoszyc w futsalu? BOSiR zastanawia się nad rozgrywkami

2021-01-12 11:23:04(ost. akt: 2021-01-12 11:27:27)

Autor zdjęcia: Sławomir Kirkuć/BOSiR

Ponieważ rząd przedłużył do końca stycznia obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, pod znakiem zapytania stanęło dokończenie XXI Mistrzostw Bartoszyc w Futsalu im. Stefana Pszczoły.
Restrykcje nie dopuszczają bowiem przeprowadzania amatorskich rozgrywek sportowych. Możliwe są jedynie te, które odbywają się pod patronatem związków sportowych.

Tym samym Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji zastanawia się nad formą dokończenia mistrzostw. Rozgrywki odbywają się w weekendy, ale jeśli trzeba byłoby grać w lutym, wielu zawodnikom na przeszkodzie będą stały mecze sparingowe ich klubów. Ewentualnym wyjściem byłoby więc granie kolejek w środku tygodnia.

W rozwiązaniu problemu pomóc ma rozmowa z kapitanami poszczególnych drużyn. Takie spotkanie, z zachowaniem środków ostrożności, zaplanowane jest na wtorek 19 stycznia w hali przy ul. Słowackiego (g. 17).

Jak do tej pory, w mistrzostwach rozegrano osiem kolejek. Do ich zakończenia potrzeba jeszcze siedem serii spotkań. Na czele tabeli jest 20 BBZ, która zgromadziła 24 punkty. Za nią znajdują się: broniący tytułu Digger (21 pkt), Mroczna Armia oraz Dzikie Koty (obie po 18 pkt, wszyscy mają mecz mniej od lidera). Pełna tabela tutaj.

kwk

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5