Trzech pijany kierujących. Jednego ujął obywatel

2020-03-12 07:18:05 (ost. akt: 2020-03-12 07:25:53)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zdecydowana reakcja osoby, która podejrzewała kierującego o nietrzeźwość za kierownicą pozwoliła na wykluczenie z ruchu drogowego 70–latka. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2 ‰ alkoholu. Kolejny pijany kierujący, którego zatrzymali policjanci kierował audi mają w organizmie aż 2,7 ‰ alkoholu. Z kolei pijany rowerzysta, który został zatrzymany w Sępopolu miał w organizmie 1,5 ‰ alkoholu.
10 marca przed 17 – tą policjanci otrzymali informację o prawdopodobnie pijanym kierujących, który jedzie ulicami Bartoszyc. Informację przekazał mężczyzna, który widział mężczyznę jadącego renault od prawej do lewej krawędzi drogi.

Obywatel wykazał się wzorową postawą, nie dość, że poinformowaniu policjantów o swoich podejrzeniach, to pojechał za mężczyzną, a gdy ten się zatrzymał ujął go.

Interweniujący policjanci sprawdzili trzeźwość 70 – latka kierujący renault, mężczyzna miał w organizmie 1,9 ‰ alkoholu.

Kolejny pijany kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej przed g. 22 na jednej z bartoszyckich ulic przez policjantów patrolujących miasto. 40 – latek kierujący audi miał w organizmie aż 2,7 ‰ alkoholu.

Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy, a to tylko przedsmak czekających ich przykrych konsekwencji. Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Kolejny pijany użytkownik ruchu drogowego, tym razem rowerzysta został zatrzymany przez policjantów z drogówki w Sępopolu. 68 – latek z Sępopola miał w organizmie 1,5 ‰ alkoholu.

Mężczyzna odpowie za wykroczenie, za które w postępowaniu przed sądem grozi kara grzywny w kwocie do 5 tys. zł.. Sąd może orzec też zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5