Plaża nad Jeziorem Kinkajmskim ma zostać przejęta przez gminę i urządzona

2020-02-01 08:00:00 (ost. akt: 2020-01-31 18:02:52)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Na 5 lutego zaplanowano pierwsze z cyklu spotkań konsultacyjnych w sprawie planu zagospodarowania plaży nad Jeziorem Kinkajmskim. O przejęcie jej od KOWR stara się Gmina Bartoszyce, która chce zbudować tam boiska, wiaty, miejsce na ognisko, a w przyszłości przystań.
W świetlicy wiejskiej w Kinkajmach, 5 lutego o g. 17 odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań konsultacyjnych dotyczących planu zagospodarowania przestrzennego plaży nad jeziorem.

- Chcemy przejąć około 2,5 ha terenu nad jeziorem od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Dlatego kilka miesięcy temu pojechałem do centrali KOWR w Warszawie i tam ustatliliśmy w jaki sposób możemy to zrobić. KOWR nie mógł nam tej plaży po prostu przekazać, bo obecny plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje tam takich funkcji terenu o jakie my się staramy - mówi wójt gminy Bartoszyce Andrzej Dycha.

Dodaje, że teren ma docelowo spełniać funkcje turystyczną, rekreacyjną i sportową. Dlatego pierwszym krokiem do przejęcia plaży musi być zmiana miejscowego planu zagospodarowania i temu poświęcone będzie spotkanie w Kinkajmach.

- Mamy wstępną koncepcję urządzenia terenu. Przewidujemy tam boiska plażowe, wiaty, bezpieczne miejsce na ognisko, a w przyszłości także przystań. Chcemy jednak wysłuchać także mieszkańców gminy i mieszkańców Bartoszyc, którzy pewnie podsuną nam jakieś pomysły - mówi Andrzej Dycha.

Informuje, że prace nad planem zagospodarowania trwają od listopada ubiegłego roku. Po ich zakończeniu Rada Gminy Bartoszyce przyjmie stosowną uchwałę i dopiero wówczas KOWR będzie mógł teren przekazać.

Wójt podkreśla, że w konsultacjach mogą wziąć nie tylko mieszkańcy gminy Bartoszyce.

- Serdecznie zapraszam mieszkańców pobliskich Bartoszyc i wszystkich zainteresowanych - mówi.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Fot. Gmina Bartoszyce


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plŹródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. smacznego! #2869281 | 176.105.*.* 15 lut 2020 21:12

  sprzątajcie kupy,niebawem będą nowe!Ten teren to fantastyczna wysralnia dla psów!Różne żule , pod drzewkami oraz na piasek, regularnie robią siusiu i kupy!! Robią to po to, aby wasze spacerujące pieski, miały co wąchać i co lizać!! A wy, czyli właściciele, którzy im mordy liżą, też!! smacznego!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. hmm #2861728 | 176.97.*.* 4 lut 2020 12:14

  W Jeziorze Kinkajmy nikt się nie kąpie i chyba nie wykąpie bo to jeden wielki ściek jest, co ludziom po plaży skoro nie będą mogli się wykąpać, o przejęciu terenu Gmina powinna myśleć bardzo dawno temu i zagospodarować teren był potencjał, było kąpielisko , wypozyczalnia sprzętu wodnego, teraz teren chwastami zarósł, a z jeziora się zrobiło bajoro i znowu będzie kasa wyrzucona w bagno

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. ueq #2861340 | 5.173.*.* 3 lut 2020 16:58

  już w Dąbrowie zbudowano boisko do piłki plażowej nawieziono piasku ,wywalono kupę pieniędzy ,boisko zarosło trawą nikt z niego nie korzysta,kolejne suche lata i zimy spowodują ze w tym bajorze bo jakie to jezioro za chwile nie będzie wody,pies z kurawa noga tam nie zajrzy oprócz amatorow mocnych trunkow przemytnikow i wandali, a Pan A.D odtrąbi kolejny sukces ,dobrze ze już do końca kadancji coraz bliżej

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kasia #2860937 | 83.31.*.* 2 lut 2020 21:09

   A co z jakością wody w j. Kinkajmskim??? Jeśli ma być plaża ,to z kąpieliskiem.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Roko #2860416 | 82.177.*.* 1 lut 2020 17:11

   Czy jest możliwość przekazania jeziora dla PZW, lub jakiegoś stowarzyszenia wędkarskiego? Jezioro super, tylko gospodarka rabunkowa prowadzona przez gospodarstwo rybackie.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (10)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5