Mali wielcy ratownicy z Bezled uczyli się opatrywania ran

2020-01-20 08:48:29 (ost. akt: 2020-01-20 08:55:30)

Autor zdjęcia: Alina Dymek

Trzecie już zajęcia w przedszkolu w Bezledach przeprowadzili członkowie stowarzyszenia "mali WIELCY ratownicy". Tym razem tematem było opatrywanie ran. Przedszkolaki ćwiczyć to będą na swoich bliskich i uwiecznią swe dokonania na fotografiach.
W piątek 17 stycznia 2020 r. po raz trzeci przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Bezledach odwiedzili funkcjonariusze Straży Pożarnej i Policji.

Panowie doskonale poradzili sobie z dziećmi, które z wielkim zainteresowaniem wykonywały poszczególne zadania.

Na początku dzieci przypomniały sobie tematykę poprzednich spotkań, wsród nich wyposażenie ambulansu, swoje adresy zamieszkania.

Głównym tematem trzecich zajęć była nauka opatrywania ran. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem uczyły się bandażować rany.

Interesowały się, do czego służą materiały opatrunkowe - bandaż oraz gazik. Nie miały oporów, aby wykonać opatrunki różnych części ciała (głowy,ręki albo nogi) koledze i koleżance, a potem także prowadzącym gościom.

Do domu dostały zadanie do wykonania polegające na ćwiczeniu opatrywania ran swoim bliskim.

To zadanie zobowiązały uwiecznić aparatem, a wykonane fotografie z podpisem przesłać na stronę stowarzyszenia "mali WIELCY ratownicy".

Alina DymekCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5