Zlekceważył sądowy wyrok i wybrał się na zakupy do Rosji

2020-01-17 12:49:57(ost. akt: 2020-01-17 12:51:39)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach funkcjonariusze Straży Granicznej przerwali podróż motorowerzyście. Okazało się, że kierowca, mając sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wybrał się na zakupy do Rosji.
Mieszkaniec gminy Bartoszyce stawił się do odprawy granicznej 16 stycznia. Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas sprawdzania dokumentów tożsamości ustalili, że 29-latek za jazdę pod wpływem alkoholu w 2016 roku otrzymał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nie przejmując się wyrokiem, ponownie siadł za kierownicę. W listopadzie 2019 roku sąd wydał mu znowu trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Pomimo kolejnego wyroku, miłośnik kierownicy jednak nie zrezygnował z dalszej jazdy. Złamał postanowienie sądu i wybrał się w godzinach nocnych na zakupy do obwodu kaliningradzkiego.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy po sporządzeniu stosownej dokumentacji kierowcę „recydywistę” przekazali policjantom z Bezled. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy – koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5