Świadkowie ujęli na trasie Bartoszyce — Sępopol pijanego kierowcę

2019-11-18 13:52:31 (ost. akt: 2019-11-18 13:56:31)

Autor zdjęcia: materiały KPP

Mężczyzna, który jechał VW slalomem na trasie Bartoszyce – Sępopol wzbudził niepokój jadącej za nim pary. Kierujący auta zjechał na pobocze i wówczas osoby zauważyły, że mężczyzna jest pijany.
W piątek (15.11.19 r.) w nocy oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał informację, o ujęciu pijanego kierującego na trasie Bartoszyce — Sępopol.

Policjanci, którzy interweniowali w tej sprawie ustalili, że para, która ujęła mężczyznę widziała jak ten jechał całą szerokością drogi, aż w końcu zjechał za pobocze. Zaniepokojeni tą sytuacją podjechali do auta. Wówczas okazało się, że za kierownicą siedzi kompletnie pijany mężczyzna.

Policjanci zauważyli, że auto ma uszkodzoną lewą stronę karoserii i przebitą oponę. Ustalili, że uszkodzenia powstały w wyniku zderzenia z drzewem jeszcze zanim mężczyznę ujęli świadkowie.

Dzięki prawidłowej reakcji młodych ludzi, pijany 37-letni mieszkaniec gm. Korsze nie pojechał dalej i bardzo możliwe, że dzięki temu nikomu nic się nie stało. Mężczyzna trafił w ręce policji i stracił prawo jazdy, a to tylko przedsmak czekających go przykrych konsekwencji.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł, na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło: KPP Bartoszyce

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Abadon #2821468 | 5.184.*.* 20 lis 2019 17:34

    Właściwa postawa obywatelska , tak trzymać ! wszyscy powinni brać przykład , a kierowca powinien na zawsze stracić prawo do poruszania się pojazdami .

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Janek #2820582 | 88.220.*.* 18 lis 2019 18:46

    No i brawo dla tych państwa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5