Jesienne zabawy kreatywne z rodzicami w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach

2019-11-08 09:06:36 (ost. akt: 2019-11-08 09:12:26)

Autor zdjęcia: Danuta Banach

W bartoszyckim przedszkolu nr 2 rodzice bawili się razem ze swymi pociechami. W zabawie były elementy patriotyczne związane ze zbliżającym się Świętem Niepodległości.
7 listopada w grupie ” Misie” miały miejsce warsztaty kreatywne z rodzicami na temat „Polska Złota Jesień” . Chociaż maluszkom momentami trudno jest oderwać się od rodziców, to takie wspólne zabawy motywują je do działania, dają poczucie bezpieczeństwa oraz są okazją do integracji grupy.

Podczas spotkania dzieci miały możliwość doznawania przyjemności, radości, spontaniczności, pewności siebie w trakcie zabawy z dorosłymi.

Dzieci klasyfikowały, segregowały kolorowe liście, rozpoznawały kolory, improwizowały przy muzyce z użyciem papieru, śpiewały piosenki o tematyce jesiennej i patriotycznej oraz rozpoznawały symbole narodowe.

Następnie wspólnie z rodzicami tworzyły flagę Polski z użyciem odcisków dłoni. Święto Niepodległości jest świętem radosnym i w takim właśnie charakterze przeprowadzone zostało nasze spotkanie. 

Celem warsztatów było zaszczepienie w sercach dzieci miłości do Ojczyzny, wzbogacanie wiedzy o Polsce oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej w gronie przedszkolnym i rodzinnym.  Dziękujemy rodzicom za wspólna zabawę.

Danuta Banach


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=https://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Podziel się informacją:
]kliknij[/ur]

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5