Funkcjonariusze Straży Granicznej spełnili marzenie Magdy

2019-10-05 05:54:21 (ost. akt: 2019-10-05 05:59:35)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach pomogli spełnić marzenie niepełnosprawnej Magdy, która od zawsze chciała służyć w Straży Granicznej.
Dziś Magda jest studentką psychologii, ale kiedyś marzyła, by zostać strażnikiem granicznym. Niestety, mieszkanka powiatu kętrzyńskiego uległa wypadkowi komunikacyjnemu, który jej to uniemożliwił. Kiedy funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej dowiedzieli się o pragnieniu dziewczyny, postanowili je spełnić i pokazać jej codzienną służbę w formacji.

Odprawa graniczna osób i środków transportu na drogowym przejściu granicznym w Bezledach była pierwszym punktem wspólnej służby.

Magda wraz z przewodnikiem psa służbowego i jego czworonożnym przyjacielem skontrolowała również pojazdy pod kątem przewożenia narkotyków.

Kolejnym zadaniem była kontrola pasa drogi granicznej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zaprezentowali również sprzęt służbowy wykorzystywany w ochronie granicy państwowej. Pokazali studentce również jedną z wież obserwacyjnych, która 24 godziny na dobę monitoruje granicę polsko-rosyjską.

Inicjatorką spotkania była Ewa Szyszkowska-Papis z Telewizji Mazurskiej, której ekipa towarzyszyła studentce podczas tej niecodziennej wizyty.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy – koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Z Młynar #2799748 | 83.6.*.* 5 paź 2019 06:06

    A ja zakazałam swoim dzieciom otwierać lodówkę by nie wyskoczył z niej nie znany w ogóle u nas a startujący do Sejmu niejaki s y c z. Skąd facet ma tyle kasy na banery. Lepiej gostek by zrobił by popularność zdobyć pomagając ludziom a nie pompowaniem kasy w puste w jego przypadki slogany na banerach. Ps. Z jego oczów bije arogancja

    Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5