Przedszkolaki rywalizowały w swojej olimpiadzie. ZOBACZ ZDJĘCIA

2019-06-14 09:53:00(ost. akt: 2019-06-14 10:03:19)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

13 czerwca 2019 r., już po raz 10., dzieci z bartoszyckich przedszkoli i klasy zerowej ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz zawodnicy ze Stowarzyszenia Integracji Osób Niepełnosprawnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego walczyli o puchary w Olimpiadzie Przedszkolaka. Imprezę zorganizowano w auli SP 7.
Przedszkolaki startowały w pięciu konkurencjach: bieg z przechodzeniem przez szarfę, slalom z woreczkiem na paletce, rzuty piłką lekarską do celu (obręcz), bieg z przenoszeniem piłki lekarskiej z przejściem pod płotkiem oraz tor przeszkód.

Kiedy miały za sobą wszystkie zadania, do rywalizacji przeszli zawodnicy ze Stowarzyszenia Integracji Osób Niepełnosprawnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.Oni mieli cztery konkurencje: tor przeszkód, bieg slalomem z piłką lekarską, rzut ringiem do kosza. i bieg z trafianiem workiem do ringo, zbieranie woreczka z ringo.

Wszystkim zawodnikom dopisywał humor i zdrowa rywalizacja.

W oczekiwaniu na wyniki odbył się pokaz kickboxingu wykonany przez braci Kuźniak. Starszy z nich, Sebastian, jest mistrzem świata. Młodszy Michał we wrześniu 2017 r. został mistrzem Europy. Obaj stawali również na podium Pucharu Świata, są także wielokrotnymi mistrzami Polski.

Wyniki zawodów
Kategoria „Młodzież”

1 miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
2 miejsce – Stowarzyszenie integracji Osób Niepełnosprawnych
3 miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej

Kategoria Przedszkola
1 miejsce – Przedszkole Publiczne nr 2
2 miejsce – Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 4
3 miejsce – Przedszkole nr 6 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1)
4 miejsce – Przedszkole Publiczne nr 9
5 miejsce – Przedszkole Niepubliczne „Stokrotka”
6 miejsce – zerówka z SP nr 7

Wszyscy otrzymali wspaniałe nagrody. Medale, dyplomy i puchary zostały złożone na ręce dyrektorów poszczególnych placówek.

Organizatorki olimpiady
Edyta Kołosowska
Lucyna Minota
Beata Stachowska
Anna Popielarz
Monika Pijewska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5