Sukces mechatroników z Bartoszyc na olimpiadzie

2019-06-10 07:39:46(ost. akt: 2019-06-10 07:48:23)

Autor zdjęcia: Zbigniew Murawski

Piotr Basiak z bartoszyckiego "Mechaniaka" ma już indeks wyższej uczelni w kieszeni. Został finalistą Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Przemysławowi Kozłowskiemu zabrakło jednego punktu, ale wystartuje jeszcze za rok.
W dniach: 31 maja – 2 czerwca odbywały się w Koszalinie eliminacje centralne Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Bartoszycki „Mechaniak” miał na tym etapie dwóch przedstawicieli - uczniów klasy III technikum mechatronicznego Piotra Basiaka i Przemysława Kozłowskiego. Ich opiekunem był Zbigniew Murawski.

Dla Piotra zawody zakończyły się sukcesem – uzyskał tytuł Finalisty Olimpiady, a co za tym idzie zwolnienie z etapów pisemnych egzaminów zawodowych (z wynikiem 100%) oraz wstęp na wyższe uczelnie techniczne poza procedurą rekrutacyjną.

Przemkowi zabrakło tylko jednego punktu. Obaj planują udział w tej olimpiadzie jeszcze za rok. Między innymi dlatego, że finały centralne odbywają się w różnych regionach kraju i zawsze z programem rekreacyjno-turystycznym. Tym razem była wycieczka do Kołobrzegu – rejs statkiem, zwiedzanie, Muzeum Oręża Polskiego.

Młodzież zawsze poznaje również rówieśników z różnych stron kraju, a nauczyciele mają okazję do wymiany doświadczeń.

Mamy więc nadzieję, że za rok znów wygramy eliminacje okręgowe i odniesiemy jeszcze większy sukces w eliminacjach centralnych.

Zbigniew Murawski


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. keramek2006 #2744764 | 81.15.*.* 10 cze 2019 08:54

    Brawo Panowie,aby tak dalej

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5