Galiny: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty

2019-05-29 10:50:54(ost. akt: 2019-05-29 12:23:34)

Autor zdjęcia: KPP w Bartoszycach

Wakacje za progiem. Tematów, na które warto rozmawiać z młodymi ludźmi przed tym szczególnym okresem jest wiele. Dzieci i młodzież będą mieli dużo czasu na swoje przyjemności, z pewnością nie zabraknie też czasu na nudę, a wtedy różne pomysły, również te złe przychodzą do głowy nastolatków.
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, mł. asp. Marta Kabelis spotkała się z uczniami klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Galinach, aby porozmawiać o zagrożeniach, z którymi mogą się spotkać. Szczególnie niebezpieczny, a wręcz tragiczny w skutkach może być kontakt młodych ludzi z tzw., dopalaczami i narkotykami.

Wielowątkowa rozmowa z uczniami dotyczyła, zarówno tematu katastrofalnych skutków zażywania dopalaczy i narkotyków, jak również odpowiedzialności prawnej za ich posiadanie, rozprowadzanie i udzielanie.

W związku z trwającą edukacyjno – profilaktyczną kampanią pt. "Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi: "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" uczniowie obejrzeli spot dedykowany młodym ludziom.


Marta Kabelis opowiedziała uczniom tragiczne historie młodych ludzi, których z powodu zażycia, tzw. dopalaczy dziś już nie ma wśród nas.

Wyjaśniła uczniom jak wygląda ich odpowiedzialność prawna. Młodzież dowiedziała się co to jest demoralizacja i kogo dotyczy, kto popełnia czyn karalny i jakie zachowanie można tak nazwać, kiedy mogą trafić na komendę policji, co to jest policyjna izba dziecka, młodzieżowy ośrodek wychowawczy i zakład poprawczy.

Zwłaszcza przed wakacjami, każdy nastolatek powinien mieć świadomość, że jako nieletni też odpowiada prawnie za swoje niepoprane zachowanie.

Źródło: KPP w Bartoszycach
opr. and

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5