Policyjne patrole rowerowe wróciły na ulice Bartoszyc

2019-05-24 08:40:31 (ost. akt: 2019-05-24 08:42:13)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Mundurowi wsiedli na rowery. Policyjne jednoślady znowu będzie można spotkać na skwerach, w parkach, a także w rejonie rzeki Łyny oraz wszędzie tam, gdzie dotarcie rowerem jest szybsze niż pieszo i łatwiejsze niż radiowozem. Widok policjantów na rowerach będzie nam towarzyszyć do późnej jesieni.
Od czwartku 23 maja aż do jesieni widok funkcjonariuszy na jednośladach będzie towarzyszył mieszkańcom Bartoszyc. Policjantów rowerzystów będzie można spotkać w parkach, skwerach, nad miejskim jeziorem, ale też w miejscach miejskiej rekreacji.

Policjanci będą reagować na popełniane w tych miejscach wykroczenia. Zaznaczane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów prawa będą jeszcze częściej odwiedzane przez funkcjonariuszy. Wszystko po, to aby było bezpieczniej.

Kolejną zaletą rowerowych patroli jest ich duża mobilność. Dzięki jednośladom funkcjonariusze będą mogli szybciej dotrzeć tam gdzie będą potrzebni. Zwłaszcza w godzinach szczytu mobilność jednośladów będzie miała ogromne znaczenie dla osób potrzebujących pilnej interwencji.

Źródło: KPP Bartoszyce

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5