Mieszkańcy powiatu bartoszyckiego spotkali się z Rzecznikim Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem

2019-05-21 17:40:00 (ost. akt: 2019-05-21 21:50:54)
Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar spotkał się m.in. z mieszkańcami powiatu bartoszyckiego

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar spotkał się m.in. z mieszkańcami powiatu bartoszyckiego

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Ponad dwie godziny trwało spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem zorganizowane dziś w Bartoszyckim Domu Kultury. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Bartoszyc, powiatu oraz uczniowie szkół średnich.
Podczas spotkania Adam Bodnar poinformował zebranych o zakresie działań Rzecznika Praw Obywatelskich, jego możliwościach działania na rzecz praw obywatelskich opisanych w Konstytucji i ustawach.

Na spotkanie w Bartoszyckim Domu Kultury przyjechał z kilkorgiem swoich pracowników.

- Gdy przyjeżdżam na takie spotkania nie staram się być kaznodzieją tylko staram się słuchać obywateli o ich lokalnych problemach, o tym jak wygląda przestrzeganie praw człowieka w Polsce z ich perspektywy. Spotkania organizujemy dość regularnie. Raz na miesiąc jesteśmy w jednym województwie. W województwie warmińsko-mazurskim jestem po raz pierwszy a cykl moich spotkań w tym województwie zaczyna się właśnie w Bartoszycach - mówił nam Adam Bodnar jeszcze przed spotkaniem.

Wspominał, że tematyka poruszana na spotkaniach jest bardzo różnorodna. Tak też było podczas spotkania w BDK, gdy przyszedł czas na zadawanie pytań.

Obecni na sali pytali o ustawę o obrocie ziemią, o mowę nienawiści wobec mniejszości etnicznych i religijnych, o sposób traktowania przez państwo polskie potrzeb edukacyjnych i oświatowych mniejszości narodowych, ale też o... potrzebę zdawania matury z matematyki, ograniczenie (zdaniem pytającej) konstytucyjnych praw obywatela poprzez ograniczanie mu prawa do świadczeń zdrowotnych, nadużywanie uprawnień przez policję albo też o nadużywanie praw przez osoby, które działaniom policji były poddawane.

Fragmenty spotkania zarejestrowaliśmy na filmie.


Więcej o spotkaniu przeczytacie w najbliższym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego", już w piątek 24 maja.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5