Zostali absolwentami "Mechaniaka" i "Elizki" [ZDJĘCIA, FILMY]

2019-04-30 14:07:32(ost. akt: 2019-04-30 14:29:02)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W "Mechaniaku" świadectwa ukończenia szkoły otrzymało dziś 95 uczniów, w "Elizce" - 133. Tak stali się absolwentami. W obu szkołach odbyły się dziś uroczystości zakończenia nauki przez uczniów ostatnich klas.
Uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zebrali się w szkolnej auli. Zanim stali się absolwentami odśpiewali Hymn Państwowy i byli świadkami przekazania sztandaru w młodsze ręce nowego pocztu sztandarowego. Gdy wchodzili do auli towarzyszył im ostatni dla nich dzwonek w tej szkole.

Podziękowania i gratulacje oraz przeprosimy za stres związany z niedawno zakończonym strajkiem nauczycieli i obawą o klasyfikację uczniów złożyła uczniom dyrektor zespoły Monika Bogdanowicz.

Potem przyszedł czas na wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Najlepszą średnią wynoszącą 5,5 uzyskał Patryk Strzałecki - absolwent Technikum Mechatronicznego. To średnia za cały okres nauki. Świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymało jeszcze czworo innych uczniów.

Absolwenci otrzymali też nagrody za wyjątkowe osiągnięcia w sporcie, działalności społecznej i na rzecz szkoły.


W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach uczniowie ostatnich klas, przy dźwiękach dzwonka szkolnego weszli na plac szkolny. Tu pożegnali się ze sztandarem a sztandar został przekazany młodszemu pocztowi sztandarowemu.

Dyrektor zespołu Zbigniew Pietrzak w swym wystąpieniu nawiązywał do niedawno zakończonego strajku nauczycieli mówiąc, że była to lekcja obywatelskiego wychowania.

Jego decyzję o udzieleniu absolutorium uczniom odczytywali wychowawcy poszczególnych klas. W tym czasie wyczytywani uczniowie pojedynczo wstawali z krzeseł by na koniec rzucić w górę czapki absolwentów. Ten gest jest symbolicznym pożegnaniem się ze szkołą.

Absolwentką, która uzyskała najlepsze wyniki w nauce jest Sylwia Chowańska z Liceum Ogólnokształcącego wchodzącego w skład zespołu szkół. Uzyskała średnią 5,63.

W prezencie od dyrektora absolwenci otrzymali... banany a od swoich młodszych kolegów skarbonki z życzeniami szczęścia.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5