Gminne obchody Święta Niepodległości w Galinach. ZOBACZ ZDJĘCIA

2018-11-20 08:28:05(ost. akt: 2018-11-20 08:36:03)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dokładnie w setną rocznicę tego wydarzenia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach przygotowali widowisko upamiętniające ten fakt.
Program artystyczny poświęcony był wszystkim Polakom, którym zawdzięczamy teraźniejszą wolność: powstańcom, bohaterom wojen, robotnikom. To oni wszyscy stali u granic naszej Ojczyzny, dając świadectwo jej istnieniu.

Akademia uświetniła Gminne Obchody Święta Niepodległości, które w tym roku odbyły się w Galinach. W uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym wzięli udział zaproszeni przez organizatora — Wójt Gminy Bartoszyce Jadwigę Gut — goście: przedstawiciele jednostek samorządowych, radni gminy, służby mundurowe, poczty sztandarowe, parafianie, rodzice naszych uczniów. Tę wyjątkową mszę świętą celebrował ksiądz infułat Adolf Setlak.

K. Aleksandrowicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5