Wizyta listonosza w przedszkolu w Galinach

2018-10-23 21:52:39(ost. akt: 2018-10-23 21:56:49)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

18 października przedszkolaki, 3- i 4-latki oraz kl "0", pod okiem wychowawczyni Jolanty Topczyłko i Justyny Bartkowiak dowiedziały się, co to jest poczta, dlaczego tego właśnie dnia obchodzony jest Dzień Poczty Polskiej, kim jest listonosz oraz jak napisać list.
Aby jeszcze pogłębić swoje informacje na temat zawodu listonosza, do przedszkola został zaproszony gość specjalny - listonosz Barbara Romanowska, pracownik poczty w Bartoszycach.

Dzieci mogły zobaczyć mundur pocztowy i logo poczty. Nasz gość zaprezentował wszystkim swoją ogromną torbę, w której nosi listy. Pozwolił także chętnym dzieciom ją przymierzyć.

Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się, jak trudna i odpowiedzialna jest praca listonosza doręczającego listy, przesyłki i paczki prosto do adresatów. Podczas spotkania przedszkolaki miały wielką prośbę, aby pani listonosz doręczyła samodzielnie wykonane i wysłane przez nich listy zaadresowane do swoich rodziców. Pani Barbara obiecała, że dostarczy je jak najszybciej.

W podziękowaniu za tak wspaniałe spotkanie, grupa przedszkolaków i kl „0” zaśpiewały naszemu gościowi piosenki. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieciaczki dostały prezent w postaci pięknych kartek pocztowych.

Spotkanie, które odbyło się w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Galinach, okazało się być bardzo ciekawym i emocjonującym doświadczeniem dla naszych maluchów. Bardzo dziękujemy pani listonosz.
 
Anna Szwed
Jolanta Topczyłko
Foto: Szkoła


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5