Bezledy. Pierwszaki złożyły ślubowanie

2018-10-19 08:19:44 (ost. akt: 2018-10-19 08:28:28)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły w Bezledach

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Z niecierpliwością dziecko czeka każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej.
W przepiękny poranek 17 października, w Szkole Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach miała miejsce doniosła uroczystość. Uczniowie pierwszej klasy złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów szkoły.

Cała, dość liczna pierwsza klasa oraz ich nieco starsi koledzy zgromadzili się w sali konferencyjnej bezledzkiego Domu Kultury. Część oficjalną rozpoczęła dyrektor szkoły Marzena Wasyluk. Przywitała bohaterów spotkania, rodziców oraz wszystkich przybyłych. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością znaleźli się: zastępca wójta gminy Bartoszyce Bogusław Miluski, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Gminy Bartoszyce Beata Dubrowna, w zastępstwie dowódcy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej ppłk Marek Pieniak, reprezentant Komendanta Placówki Straży Granicznej w Bezledach major Robert Wink, zaś Posterunku Policji w Bezledach - asp. Wojciech Bałdyga.

Ponadto na uroczystości gościli również: zastępca przewodniczącej Rady Rodziców Agnieszka Martul oraz menager hali sportowej w Bezledach Tomasz Zaremba.

Po wielu miłych słowach wygłoszonych przez zaproszonych odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów, którego dokonała pani dyrektor w asyście Bogusława Miluskiego, i Beaty Dubrownej, wychowawcy klasy pierwszej -i Joanny Borys oraz rodziców.

Po ślubowaniu, obdarowani upominkami, pamiątkowymi znaczkami
i dyplomami pierwszoklasiści ustąpili miejsca starszej koleżance – Karolinie Dedo – uczennicy V klasy, która uświetniła swoim występem wokalnym uroczystość pasowania. Nie zabrakło też podziękowań ze strony rodziców bohaterów uroczystości.

Po części oficjalnej zaś uczniowie pierwszej klasy wystąpili w montażu słowno – muzycznym, który przygotowali wspólnie z wychowawcą. Nie obyło się bez piosenek, testu wiedzy z działań matematycznych, znajomości symboli narodowych czy zasad bezpieczeństwa na drodze.

Zaraz po wyczerpującej artystycznej ekspresji uczniowie, rodzice, zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany przez zawsze zaangażowanych rodziców.

Cytując słowa kończące apel: „Dlatego nowych zadań czekamy. Teraz już się z wami pożegnamy.” wszyscy wrócili do siebie, by dalej świętować
w domowym zaciszu. Czekamy na kolejne równie wyśmienite uroczystości.

Joanna Borys


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5